Новини України. 19 червня. Сьогодні пішов з життя відомий український поет, лауреат Шевченківської премії Леонід Талалай.

Поет помер на 71-му році життя

“Він учора попрощався з багатьма людьми, – каже народний депутат від БЮТу Павло Мовчан. – А сьогодні нібито його прибило лядою у погребі. Він кілька разів намагався накласти руки на себе. Жив на Жуковому острові у хибарці. Квартири не мав. Там зараз моя дружина (Любов Голота — ред.) із Михайлом Сидоржевським (головним редактором “Української літературної газети” – ред). Вона телефонувала мені. Коли будемо ховати, ще невідомо”.

“Його дві останні публікації у “Літературній газеті” були прекрасні, але дуже песимістичні, – сказав поет Петро Засенко. – Не дивно, що таке сталося. Уже з тих віршів можна було зрозуміти, що з ним коїться щось негаразд”.

Леонід Талалай народився 11 листопада 1941 року в селі Савинці Савинського району Харківської області. 1967 р. в Донецьку вийшла перша збірка його творів “Журавлиний леміш”.1971 року закінчив Літературний інститут імені Горького у Москві. З 1976-го жив у Києві, видав 11 поетичних книг.

За збірку “Вибране” 1993 року удостоєний Державної премії України ім. Шевченка.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.