Новини культури. 7 червня. У Лос-Анджелесі 6 червня на 92-му році життя помер американський письменник-фантаст Рей Бредбері.

Рей Бредбері помер учора

Інформацію про смерть письменника повідомила його дочка, а також особистий біограф Сем Уеллер.

Рей Бредбері народився 22 серпня 1920 року в місті Уокіган (штат Іллінойс). В Лос-Анджелес сім’я переїхала в 1934 році, де Рей Бредбері закінчив середню школу, однак вищої освіти він так і не отримав.

Про професію письменника він почав мріяти ще в дитинстві, першими його творами стали невеликі оповідання, на які його надихнули комікси. Він почав друкуватися в 1938 році.

Перший серйозний успіх йому принесли науково-фантастичні “Марсіанські хроніки”, видані в 1950 році. Всесвітню славу Бредбері, один з найбільших письменників США XX століття, знайшов після виходу роману-антиутопії “451 градус за Фаренгейтом”, який був виданий в 1953 році. Бредбері також написав науково-фантастичну трилогію “Смерть – справа самотня” (1985), “Кладовище для божевільних” (1990) і “Давайте все вб’ємо Констанцію” (2002).

Одним з найважливіших творів у творчості Бредбері є частково автобіографічна повість “Вино з кульбаб”.

Багато творів Бредбері екранізовано. Так, в 1966 році був знятий фільм за “451 градус за Фаренгейтом”, режисером став Франсуа Трюффо. Кінематографісти також зверталися до розповідей письменника, які складають більшу частину його творчої спадщини. На американському телебаченні виходили також мінісеріали, поставлені за розповідями Бредбері.

Рей Бредбері отримав безліч літературних премій, зокрема, премію “Небюла” і премію Хьюго, яка вручається за літературні досягнення в галузі наукової фантастики. У 2000 році письменник удостоївся медалі Національної книжкової премії за “величезний внесок в усі жанри літератури”.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.