Новини здоров’я. 13 червня. Чоловікам, які страждають від безпліддя, рекомендують відмовитися від куріння і алкоголю, щоб поліпшити якість сперми.

Алкоголь не впливає на якість сперми?

Як вважають британці, ця рекомендація ніяк не впливає на фертильність чоловіків, і лише забирає у майбутніх батьків дорогоцінний час.

Якість сперми чоловіка не залежить від його способу життя і шкідливих звичок, заявили вчені з університету Манчестера, Великобританії. До такого висновку вони прийшли, вивчивши дані про більш ніж 2200 чоловіків з 14 клінік для лікування безпліддя.

Чоловіки заповнювали анкети з питаннями про їх спосіб життя, а вчені порівнювали відповіді з даними про якість сперми чоловіків.

Як виявилося, деякі фактори дійсно впливали на концентрацію живих сперматозоїдів. Наприклад, серед чоловіків з низькою концентрацією було в 2,5 разів більше тих, хто проходив операцію на яєчках, вдвічі більше темношкірих, і на 30% більше тих, хто займався важкою фізичною працею.

З іншого боку, вага чоловіків, їх алкогольні звички, куріння і досвід з наркотиками надавали мало впливу на якість сперми.

«Незважаючи на те, що спосіб життя дуже важливий для різних аспектів нашого здоров’я, результати дослідження говорять про те, що шкідливі звички навряд чи впливають на кількість живих сперматозоїдів в спермі чоловіків», – підсумували вчені.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.