Новини світу. 12 червня. Дві палати єгипетського парламенту – Консультативна рада (верхня палата) і Народні збори (нижня) зібралися у вівторок на спільне засідання, щоб затвердити персональний склад і принципи діяльності Конституційної комісії, якої найближчим часом має сформувати новий основний закон країни.

Єгипет
Парламент Єгипту приступає до виборів Конституційної комісії країни

На 100 місць у комісії претендують 805 осіб, кандидатури яких були представлені політичними партіями, громадськими організаціями, профспілками, релігійними структурами, молодіжними та жіночими об’єднаннями.

У кожного з присутніх 688 депутатів парламенту є список кандидатів, в якому він повинен відзначити тільки сотню, на його думку, найбільш професійних і гідних єгиптян, які увійдуть до Конституційної комісії.

Причому, вибирати із загального списку депутати повинні згідно квотам представництва, раніше певним політичними партіями і узгодженим Вищою радою збройних сил (ВСВС) Єгипту, яка в даний час керує країною.

Минулого вечора Народні збори, після багатогодинних дебатів, затвердили закон про повноваження і виборах Конституційної комісії. Принциповим рішенням стало надання комісії зі створення нового основного закону Єгипту незалежного, законодавчого статусу.

Кілька ліберальних партій відмовилися від участі у виборах, вважаючи, що ісламські рухи в черговий раз “політизують” комісію, прагнучи провести в неї своїх прихильників під прикриттям різного роду неполітичних організацій.

Так, ліберали виступили проти включення мусульманського університету “Аль-Азхар”, який делегує в комісію 5 представників, до групи світських громадських структур, вважаючи, що “Аль-Азхар”, за визначенням, буде відстоювати інтереси ісламістських рухів.

Згідно з ухваленим минулого тижня міжпартійному угодою, в Конституційної комісії має бути не більше 50% членів, які виступають з позицій ісламу.

Перша Конституційна комісія була створена кілька місяців тому, але через політичні розбіжності між ліберально-демократичними та ісламськими силами, так і не змогла почати свою роботу. За рішенням ВСВС комісія фактично була розпущена.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.