Новини політики. 11 червня. Опозиція оскаржила у Вищому адміністративному суді України результати голосування за «мовний» законопроект Колесніченка-Ківалова.

Степан Курпіль
"БЮТ-Батьківщина" оскаржила у суді результати голосування за "мовний" законопроект

Про це на брифінгу повідомив народний депутат з фракції «БЮТ-Батьківщина» Степан Курпіль.

«Ми підготували позовну заяву до Верховної Ради, де вимагаємо визнати результати голосування недійсними та заборонити профільному комітету готувати цей законопроект до другого читання», – сказав він. Про це пише прес-служба “БЮТ-Батьківщина”.

Степан Курпіль наголосив, що було грубо порушено Регламент Верховної Ради, оскільки за законопроект голосували «мертві душі».

«Ми не повинні чекати фальсифікації у другому читанні. Саме тому ми подаємо позов сьогодні», – додав він.

У свою чергу народний депутат Юрій Одарченко зазначив, що рішення про прийняття проекту закону України «Про засади державної мовної політики» за основу з дорученням головному комітету підготувати його до розгляду у другому читанні є протиправним, оскільки суперечить Конституції та Законам України.

«Дані поіменного голосування свідчать про те, що у голосуванні взяли участь менше, як 226 народних депутатів України, а, отже, рішення Верховною Радою України прийнято не було», – наголосив Одарченко.

«Відповідно до офіційних даних Апарату Верховної Ради України, деякі депутати були відсутні у залі, деякі не голосували за закон, але їх голоси були враховані «за» при підрахунку. За перевіреною інформацією, кількість депутатів, які віддали свої голоси «за» прийняття законопроекту у першому читанні, менша на 62 депутати і становить 172 голоси. Загальна кількість депутатів, котрі взяли участь у голосуванні, складає всього 186 осіб» – заявив Юрій Одарченко.

Депутати вимагають визнати протиправними дії Верховної Ради України щодо прийняття за основу проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» (реєстр. №9073) з дорученням головному комітету підготувати його до другого читання.

А також зобов’язати Верховну Раду внести до протоколу ранкового пленарного засідання 05.06.2012 року запис про відхилення проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» (реєстр. №9073).

Народні депутати також зазначили, що якщо суд ухвалить рішення на користь Верховної Ради, то вони мають намір звертатися до Європейського суду з прав людини.

Джерело Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.