Новини світу. 8 червня. Доступ до однієї з найпоширеніших соціальний мереж в Росії “В контакті” може бути обмежений.

Держдума може заборонити доступ до соцмережі "В контакті"

Автори законопроекту “Про створення реєстру заборонених сайтів” стверджують, що в разі ухвалення закону, власникам соцмережі доведеться привести свій ресурс у відповідності з новими правилами і “очистити” його від шкідливої ​​інформації.

Так, депутат від фракції ЛДПР Ярослав Нілов заявив, що спостерігається надлишок негативної інформації у вільному доступі сайту “В контакті“.

Одна з груп “В контакті” присвячена самогубству.

“Рушійною силою у створенні даного законопроекту є наше бажання захистити, в першу чергу, молодь від деструктивної інформації, яка масово і вільно поширюється в віртуальному просторі, – пояснив ліберал-демократ. – Подивіться на хвилю дитячого самогубства, яка захлеснула нас останнім часом!”

За словами парламентарія, багато школярів, які покінчили життя самогубством, брали участь в різних групах російської соціальної мережі, де були описані всілякі способи відходу з життя і пропаганда смерті.

“Ми бачимо, що група “В контакті” пропагує самогубство. Природно, за цим законом соцмережі зобов’яжуть видаляти дані групи і шкідливу інформацію. Або їй буде загрожувати відповідальність аж до обмеження доступу до даного сайту російськими провайдерами, – заявив Нілов. – Також “В контакті” у вільному доступі викладені порноматеріали, які доступні дітям шкільного віку”.

Утім депутат визнає, що закон не вирішить всіх проблем відразу, однак, це “перший крок по наведенню порядку в Інтернеті”.

“Звичайно ж ми будемо вирішувати питання як захистити дітей від контенту порнографічного змісту”, – додав Ярослав Нілов.

Ще один автор законопроекту, депутат від “Справедливої Росії” Олена Мізуліна вважає, що у соціальній мережі “В контакті” є всі шанси опинитися в єдиному реєстрі заборонених сайтів.

“Якщо соцмережа не придумає механізм, як захистити дітей від деструктивних матеріалів або вільного доступу до порноматеріали, вона обов’язково опиниться в реєстрі заборонених сайтів”, – заявила вона.

У свою чергу, парламентарій Сергій Залізняк запропонував створити постійно базу шкідливих сайтів, яка буде доступна усім провайдерам на території Росії.

“Держава в найближчий час займеться питанням обмеження неповнолітніх від непотрібної інформації. Є ідеї між різними провайдерами створити базу сайтів, на які буде введений віковий ценз, – розповів Залізняк. – Провайдери надаватимуть абонентам два канали доступу в інтернет, дорослий та дитячий з виключенням шкідливих ресурсів”.

На думку Залізняка, “В контакті” вже починають “повільно, але вірно чистити сайт від непотрібного контенту”, однак, цього не достатньо.

Нагадаємо, напередодні депутати всіх 4-х фракцій внесли на розгляд нижньої палати парламенту законопроект “Про створення єдиного реєстру доменів і сайтів”, куди потраплять інтернет-ресурси із забороненою до поширення на території Росії інформацією.

Законопроект передбачає внесення низки поправок до вже існуючих правових актів, зокрема він торкнеться закону “Про інформацію”, “Про захист дітей”, “Про зв’язок”, а також КоАП РФ.

За матеріалами LifeNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.