Новини світу. 3 червня. Вашингтонський Pew Research Center провів опитування в країнах ЄС.

Згідно з опитанням, Ангела Меркель - найефективніший в Європі лідер

Як і слід було очікувати: криза змусила людей засумніватися в успіху європейської інтеграції. Але є й сюрприз: німці виявилися найбільшими оптимістами.

Німців прийнято вважати скигліями і песимістами, яких недолюблюють в Європі. Але опитування, проведене американським центром соціологічних досліджень PewResearchCenterв восьми країнах Євросоюзу, принесло несподівані результати: 73 % німців вважають, що економічне становище в країні хороше. А опитані в інших країнах ЄС – за винятком греків – дивляться на німців із заздрістю і пошаною.

Як і слід було очікувати, найбільше скепсису європейська інтеграція викликає у Греції – 70 % опитаних у неї не вірять. У Франції – це 63 %, у Великобританії та Італії – по 61, в Чехії – 59 і в Іспанії – 50 %. І тільки в Німеччині більше половини опитаних (59 %) вважають, що європейська інтеграція стала благом для країни. Більш того, 65 % німців позитивно оцінюють членство Німеччини в Євросоюзі.

Позитивне ставлення до ідеї європейської інтеграції, ймовірно, підкріплюється тим, що більше половини німців задоволені основним курсом розвитку своєї країни. В інших семи країнах, де проводилося опитування, цей показник в середньому складає всього лише 14 %. Ще більше розбіжність в оцінках економічної ситуації: 73 % німців називають її хорошою, в інших же країнах Європи нею задоволені лише 15 % учасників опитування.

Німецькі політики, відкидаючи чергову ідею перерозподілу тягот боргової кризи. Таку, наприклад, як введення загальноєвропейських облігацій, – автоматично приводять аргумент: німецький платник податків не хоче розплачуватися за грецькі або іспанські борги. Але, як показують результати опитування, подібні ідеї підтримують 49 % німців. Це більше, ніж у Франції (44 %) або Великобританії (34 %).

У рейтингу найбільш шанованих країн Німеччина лідирує з відривом: 84 % французів, 80 % чехів, 78 % поляків – добре ставляться до цієї країни. Приблизно такі ж показники дали відповіді на питання, хто з європейців більше і краще за інших працює. Німеччина вважається найменш корумпованою країною у всьому Євросоюзі. І тільки греки не поділяють загальноєвропейського думки. Четверо з п’яти опитаних ставляться до Німеччини погано.

80 % німців вважають, що Ангела Меркель (Angela Merkel) добре справляється зі своєю роботою. У Франції, Чехії, Польщі і Великобританії цю думку поділяють більше двох третин опитаних. І тільки в Греції 84 % впевнені, що Ангела Меркель веде абсолютно неправильну політику по подоланню боргової кризи.

Але німцям не варто занадто радіти настільки втішним думкою сусідів. Опитування проводилося в період з середини квітня до середини травня. З тих пір політика Ангели Меркель піддається все більш різкій критиці. Преса багатьох європейських країн не скупиться на злі карикатури. Тим не менше, всі дозвільні домисли про антинімецькі настрої в Європі статистика не підтверджує. У всякому разі, на даний момент.

За матеріалами Фокус.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.