Новини здоров’я. 3 червня. Жінки, які працюють ночами, піддаються більшому ризику захворіти на рак грудей.

жінка-робота-офіс
Жінкам небезпечно працювати вночі

Особливо це стосується жінок, які відносяться до «жайворонків» і вважають за краще рано лягати і рано вставати.

Як показало нове дослідження вчених з Данії, жінки, які працюють мінімум три ночі на тиждень протягом шести років, в два рази частіше хворіють на рак, ніж їх однолітки, які працюють в звичайному режимі.

Що стосується жінок, які вважають себе жайворонками, у них ризик розвитку раку молочної залози збільшується в чотири рази.

На думку дослідників, нічна робота один або два рази на тиждень не робить на ризик розвитку раку грудей ніякого впливу, на відміну від трьох і більше разів.

Учені вважають, що порушення внутрішнього годинника в організмі, недолік сну в цілому і зміни в рівні гормону мелатоніну відповідають за спостережуваний феномен. У ході дослідження вони вивчили інформацію про 18500 жінок, зайнятих на службі в армії. Жінки повідомляли про свій стан здоров’я, а також заповнювали докладні анкети з питаннями про спосіб життя, сім’ї, звички, хвороби, лікування і т.д.

«Той факт, що нічна робота більш небезпечна для жінок, що віддають перевагу лягати спати рано ввечері, ніж для жінок, які відчувають себе більш комфортно, лягаючи спати пізно, вказує на необхідність подальшого вивчення залежності між нічною роботою і ризиком розвитку раку грудей», – зазначили автори роботи.

За матеріалами zdravoe 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.