Новини культури. 3 червня. Цього літа Україна повернеться в епоху Середньовіччя.

Сатанівський замок
Українські замки перетворяться на фестивальні столиці

Мода на реконструкцію історичних подій захлеснула всю країну. Якщо ще кілька років тому в календарі вітчизняних фестивалів переважали етнічні та фольклорні мотиви, то зараз обертів набирає рух living history.

Історичні реконструкції коштують дорожче і вимагають більш ретельної підготовки, але й за видовищністю вони здатні дати фору іншим меро-підприємствам.

З початку червня до кінця серпня історичну реконструкцію запропонує чи не кожен поважаючий себе замок або фортеця. Втім, «етно» теж ніхто не скасовував: старожили фестивального руху, на кшталт «АртПоля» і «Трипільського кола», знову порадують гостей.

Пропонуємо календар найцікавіших свят та фестивалів на червень – серпень.

ЧЕРВЕНЬ. Крізь століття. Бережани, Тернопільська область, 9-10 червня.

У замку Синявських XVI століття в Бережанах буде панувати атмосфера Середньовіччя. У програмі свята – лицарські турніри, ярмарки, конкурси, майстер-класи, концерти середньовічної музики і фаєр-шоу.

Легенда Львова-3. Львів, палац Потоцьких, 15-17 червня.

У лицарському турнірі зійдуться реконструктори з України, Білорусії, Польщі та Росії. Відтворюваних епоха – XIV-XV ст. Серед заходів фестивалю анонсовані кінні двобої.

Здвиг-2012. Опішня, Полтавська область, 25 червня – 1 липня.

Культурна подія буде присвячена гончарному мистецтву, яким славиться село Опішня. Також тут пройде фестиваль ковальства «Вакула-Фест XXI».

Трипільське коло. Ржищів, Київська область, 28 червня – 1 липня.

Відомий екокультурний фестиваль запропонує гостям 30 творчих майданчиків самої різної тематики – від танців і ярмарки до ленд-арту та літератури.

ЛИПЕНЬ. АртПоле. Уніж, Івано-Франківська область, 12-16 липня.

Етнофестиваль, який починався в карпатському селі Шешори, тепер перекочував на Дністровські кручі. У програмі – концерти, літературні читання, театральні вистави, майстер-класи з народних ремесел.

Петрівський ярмарок. Чернівці, 14-15 липня.

Крім ярмарки, свято порадує гостей концертами, конкурсами та роздачею величезного торта. А ще – парадом наречених, які не просто ходять, а бігають крос прямо у весільних сукнях.

Сталева ліга – 2012. Білгород-Дністровський, Одеська область, 21-22, 28-29 липня.

Чемпіонат з історичного фехтування проходить у кілька етапів, з весни по осінь. Міні-фестивалі «Сталевий ліги» будуть влаштовувати на території Акерманської фортеці майже кожен уїк-енд літа.

Форт Місія – 2012. Поповичі, Львівська область, 20-22 липня.

Фестиваль цікавий не лише музичною, театральною та літературною програмою, але й місцем проведення: він розвернеться в оборонних укріпленнях часів Першої світової війни, причому по обидва боки українсько-польського кордону.

СЕРПЕНЬ. Ту Стань! Урич, Львівська область, 3-5 серпня.

Середньовічний дух відтворюється на тлі красивих пейзажів Сколівських Бескидів. У програмі вже став знаменитим нічний штурм фортеці при світлі смолоскипів.

Генуезький Шолом. Судак, Кримські уїк-енди серпня.

Традиційний фестиваль середньовічної культури в цьому році з небувалим розмахом пройде в рамках святкування 1800-річчя Судака.

Остання столиця. Кам’янець-Подільський, 23-25 ​​серпня.

Фестиваль відтворює епоху УНР та Директорії (1919 р.), коли Кам’янець-Подільський ненадовго став української столицею. Програма велика: від вуличних боїв з кулеметами до тематичних виставок.

Стародавній Меджибіж. Меджибіж, Хмельницька область, 25-26 серпня.

Один з найстаріших «середньовічних» фестивалів України проводиться в Меджибізької замку. До уваги гостей запропонують бої, історичний тир, танці, покази мод, страви середньовічної харчевні і концертну програму.

За матеріалами Фокус. ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.