Новини політики. 15 червня.  Під час розмови з кореспондентом видання  The Time Magazine Президент України Віктор Янукович зазначив, що хоче помилувати засуджену екс-прем’єра України Юлію Тимошенко.

Янукович на весь світ стверджує, що хоче випустити Тимошенко з в'язниці

Але за законом може це зробити тільки після прийняття рішень у всіх судових інстанціях, у тому числі в Європейському суді з прав людини.

“Найпростіше рішення – просто дозволити Тимошенко вийти. Моя реакція на це наступна: я не можу діяти поза рамками закону. Президент не має таких інструментів. Мені доведеться зробити все по закону”, – сказав Янукович.

“Питання про помилування можуть з’явитися, коли законний судовий процес закінчиться. Коли це закінчиться, коли суди приймуть свої рішення, в тому числі Європейський суд з прав людини, потім це питання знаходиться в повноваженнях президента – надати прощення. І коли настане цей момент, є процедура для цього “, – пояснив Янукович.

“Але поки суди не прийняли своє рішення згідно прозорою і законною процедурою, я не в силах це зробити”, – підкреслив президент.

Відповідаючи на питання, чи дійсно він хоче так зробити, Янукович сказав: “Звичайно. Звичайно, хочу”.

Він додав, що до цього перебував в опозиції, був двічі прем’єр-міністром, і зараз президент.

“Політичний процес постійний, і наша мета полягає в тому, щоб рухатися вперед за цивілізованими правилами, відповідно до законодавства і, щоб не було можливості для політиків зловживати своєю владою. Для цього ми зробили дуже багато з кримінальним кодексом. Європейські експерти дали дуже високу оцінку цьому документу”, – зазначив Янукович.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.