Новини економіки. 23 червня. У магазин, де можна розрахуватися банківською карткою, прийде податкова за 8,5 тисячами грн.

Нацбанк хоче штрафувати за відсутність платіжних терміналів

Національний банк пропонує встановити штраф у розмірі 8,5 тис. грн за відсутність платіжних терміналів в магазинах.

Для цього у Верховній Раді зареєстровано законопроект №10656. Посилаючись на закон про права споживачів, розробники з НБУ зазначають, що споживач має право на вільне використання електронних платіжних засобів.

“Забороняється… у будь-який спосіб обмежувати використання (покупцем) електронних платіжних засобів, якщо відповідно до законодавства продавець зобов’язаний приймати їх до оплати”, – йдеться в законопроекті.

Контроль за тим, щоб у кожному супермаркеті або іншому суб’єкті сфери послуг був термінал для електронних карток, пропонується покласти на Податкову.

Штраф за те, що магазин не дозволяє розраховуватися картками, складе 500 неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто близько 8,5 тис. грн.

У законопроекті також зазначається, що продавець зобов’язаний усіляко сприяти покупцю у вільному виборі продукції: “Забороняється примушувати споживача купувати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту”.

Нагадаємо, що торік Кабмін зобов’язав магазини і кафе встановити біля кожної другої каси термінали для розрахунку платіжними картами.

За матеріалами Tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.