Новини політики. 3 червня. В НАТО заявляють, що стурбованість щодо демократичного розвитку та верховенства права в Україні не дає двостороннього партнерства розкритися повною мірою.

НАТО стурбоване верховенством права в Україні

Блок НАТО висловлює стурбованість щодо демократичного розвитку України. Альянс очікує від Києва заходів, спрямованих на зміцнення верховенства права.

«Що стосується демократичних реформ, думаю, всім зрозуміло: багато що залежить від кроків, які Україна вживатиме для вирішення проблем з верховенством права, зокрема в плані втілення положень нового Кримінально-процесуального кодексу та проведення парламентських виборів у жовтні», – зазначив помічник генсека НАТО з політичних питань і політики безпеки Дірк Бренгельманн.

«Осінні вибори також стануть важливим випробуванням здатності влади виконувати важкі рішення, які вона повинна прийняти в контексті економічних реформ», – додав він.

Помічник генсека НАТО нагадав, що на Чиказькому саміті альянсу «28 глав держав і урядів направили чіткий і потужний сигнал Україна» щодо вибіркового застосування правосуддя і політично мотивованих переслідувань лідерів опозиції.

«Це конкретні прояви системної проблеми, яку необхідно вирішити в процесі реформ», – підкреслив він.

«Але факт залишається фактом: особлива стурбованість щодо демократичного розвитку та верховенства права ускладнює можливість нашого партнерства розкритися в повній мірі … Я думаю, що ми могли б зробити більше, але наш політичний діалог стримується невирішеними проблемами з демократією і верховенством права в Україні », – додав Бренгельманн.

За матеріалами ZN

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.