Новини України. 19 червня. 460 тисяч українських сімей проживають сьогодні в гуртожитках.

сім'я
460 тисяч українських сімей проживають у гуртожитках, – Лисов

“Сьогодні 1,5 млн українців проживають у гуртожитку. Ми здійснюємо право українців на безкоштовну приватизацію, Комітет активно займається цією приватизацією. З 8 січня 11 року працює закон №3716, яким розширено коло гуртожитків, які підпадають під дію закону. За статистичними даними Фонду Держмайна, на сьогодні у нас 4 тисячі гуртожитків, на які розповсюджується закон. 1966 із них належать до комунальної форми власності, 1155 – до державної, 854 – приватної. 460 тисяч сімей наразі проживають у гуртожитках”, – розповів заступник голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов.

За його словами, наразі продовжено мораторій на дії власників гуртожитків, аби жильці мали можливість приватизувати житло. Були проведені відкриті комітетські слухання, отримані рекомендації від багатьох установ, аби дати змогу українцям мати власне житло.

“Активно відреагували і Президент, і Кабмін, вищими органами влади зроблено все, аби акт був здійснений, щоб закон міг діяти ще чотири роки”, – зазначив Лисов.

Нагадаємо, за словами Лисова, протягом чотирьох років 139 тисяч українців, які проживають у гуртожитках, матимуть змогу приватизувати своє житло.

“Ми маємо програму, розраховану на 4 роки – 2012 по 2015 роки. Вона стосується людей, які проживають у гуртожитках, які перебувають у державній формі власності. Таких у нас є 1155, у яких проживає 139 тисяч осіб. Програма розрахована на те, що є підтримка з держбюджету. Державні, обласні та районні адміністрації, у власності яких перебувають гуртожитки, також належать до цієї програми, але не потребують коштів. Тому місцеві органи влади мають самостійно виконати всі дії для можливості приватизації цих гуртожитків“, – сказав Лисов.

Мова йде про Загальнодержавну цільову програму передання гуртожитків у власність територіальних громад, за результатами якої українці, які проживають у гуртожитках, зможуть приватизувати житло, щойно гуртожиток змінить форму власності на комунальну.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.