Новини політики. 5 червня. Закон «Про основи державної мовної політики» порушує Конституцію і буде скасований.

Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко у листі прокоментувала прийняття мовного законопроекту

Про це у своєму листі з Харківської лікарні «Укрзалізниці» № 5 написала екс-прем’єр Юлія Тимошенко.

«Сьогоднішній, так би мовити, «закон» абсолютно суперечить Конституції України, не кажучи вже про здоровий глузд і елементарний людський розум … цей «закон» незабаром буде обов’язково скасований. І це не моє своєрідне побажання з-за грат, це – гарантія! », – пише пані Тимошенко.

Вона нагадує, що через майже 150 років після прийняття відомого Валуєвського циркуляру (таємне розпорядження міністра внутрішніх справ про заборону та витіснення української мови з літературного вжитку), «валуєви» Межигір’я “зробили ще один крок до знищення української мови».

Екс-прем’єр впевнена, що прийняття цього закону, «не просто безглузда акція недолугої і дурною влади».

«Вони, про всяк випадок, знищують все українське, як чуже, невідоме їм і небезпечне. Думаю, на черзі Гімн України, Прапор, вишиванки», – вважає Тимошенко.

У той же час, вона зазначає, що українська мова вижила, незважаючи на репресії і валуївщину.

«Через заборони й цензуру імперських шлюзів до нас пробилися і вірші Василя Симоненка, і лірика Василя Стуса, і проза Сергія Жадана», – пише вона.

Тимошенко також закликала демократів і патріотів не допускати «істерики і виривання волосся на голові, тому що це – саме те, на що вони розраховують».

«Вони добре розуміють, що можуть правити тільки роздертою на протиріччя, втомленою і розсвареною країною. Не дайте їм цього подарунка!», – закликала екс-прем’єр своїх соратників.

Тимошенко також переконана, що сьогоднішнє голосування стало останнім цвяхом у труну нинішньої влади.

За її словами, «з сьогоднішнього дня вони просто «зомбі», які керують Україною через недогляд історії».

«Хочу нагадати Януковичу, що слово, яке дуже часто останнім часом вживають в його оточенні («Мабуть, скоро треба буде втікати»), походить від українського слова «бігти». А бігти буде потрібно … Якщо вдасться … У чому я щиро сумніваюся … Я за цим обов’язково простежу “, – написала Тимошенко у своєму листі.

За матеріалами Независимое Бюро Новостей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.