Новини політики. 9 червня. Якби питання мови не було, то його вигадали б, щоб мати основну передвиборчу “фішку”.

Володимир Литвин
Питання мови - це така фішка перед виборами, - Литвин

Про це в ефірі 5 каналу сказав спікер Володимир Литвин.

Відповідаючи на запитання як він пояснить свою заяву, що депутати від більшості і від опозиції домовилися щодо голосування за мовний законопроект, а самі нардепи це заперечують, Литвин сказав, що він таким чином намагався залагодити конфлікт.

“Раз спростовують, значить мають на це підставу. Я сказав це для того, щоб заспокоїлися, – пояснив він. – Бо після того, як закінчився розгляд цього питання та відбулося голосування, представники опозиції заявили, що “ми пограли”. Згодом почали з’являтися різного роду звинувачення, що був порушений регламент, що не те питання ставили. Для цього я сказав: щоб припинили ці розмови, щоб не шукали ворогів“.

“Складається враження, що якби не було проблеми мови, її потрібно було б обов’язково знайти для того, щоб мати ключову фішку під час виборчої кампанії“, – додав голова ВР.

На думку Литвина, потрібно створити такий закон, щоб мови національних меншин розвивалися не замість державної української, а поряд із нею.

“Всі говорять про процес, коли потрібно говорити про те, що зараз потрібно зробити, щоб затвердити статус української мови як державної, вгамувати пристрасті і визначити, що в місцях компактного проживання поруч з державною мовою, для задоволення культурно-національних потреб, на побутовій сфері може вивчатися мова національної меншини, яка компактно проживає на цій території. Треба казати не замість української мови, а поруч із нею”, – пояснив він.

“Я вважаю, що продуктивніше, реальніше і позитивніше виходити на те, як прийняти рішення, що питання мовних національних меншин не вирішувалося за рахунок державної мови. А коли все іде у крик і істерику – це означає, що цікавить процес, а не результат“, – підсумував спікер.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.