Новини України. 2 червня. Народний депутат, генерал-лейтенант міліції Геннадій Москаль оприлюднив особисті дані людей, затриманих СБУ.

Москаль озвучив імена підозрюваних у терактах в Дніпропетровську

Причетність затриманих до терактів в Дніпропетровську і політичні мотиви здійснення вибухів викликають дуже багато запитань, заявляє народний депутат, колишній заступник голів МВС і СБУ, генерал-лейтенант міліції Геннадій Москаль. Про це пише ЛІГАБізнесІнформ.

За інформацією нардепа, не правоохоронні органи вийшли на підозрюваних, а підозрювані вийшли на них.

“І якщо вже озвучена версія про політичні мотиви теракту, то необхідно з’ясувати, чи не підштовхнув їх хтось до цього кроку – вийти на СБУ? І чи не залишиться надалі цей “хтось” у статусі “невстановленої слідством особи”? “, – підкреслює Москаль.

Депутат повідомив, що за його відомостями, за два з половиною тижні до затримання підозрюваних на управління СБУ в Дніпропетровській області вийшли невідомі і зажадали спочатку 2 млн. доларів, а побачивши, що СБУ пішла на переговори, – 4,5 мільйони.

“Дії шантажистів були настільки наївними і непрофесійними, що для оперативників не було особливих труднощів встановити їх особи“, – підкреслює Москаль.

Нардеп зазначив імена підозрюваних: Сукачов Віктор Валерійович 1978 року народження, Федоряк Віталій Віталійович 1977 року народження, Просвирнін Лев Володимирович 1979 року народження – всі місцеві жителі. Про існування четвертого підозрюваного СБУ не знала, його згодом вказали названі троє осіб.

За словами Москаля, один із затриманих є викладачем політології вузу Дніпропетровська, другий – його колега по кафедрі, асистент за посадою.

“30 і 31 травня було зібрано близько шістдесяти оперативних груп для проведення обшуків. Усім їм видали конверти зі списком предметів і речей, які необхідно було знайти. Обшуки проводились у трьох підозрюваних, їх родичів та знайомих, в квартирах, гаражах і дачних приміщеннях. Як говорять самі учасники обшуків, майже все, вказане в конвертах, знаходилося – пляшечки, пробірки, якісь реактиви, порошки, рукавички, футболки, куртки-вітрівки, кеди. Складалося враження, що вже перед початком обшуків було відомо, що де лежить ” , – зазначив Москаль.

Також у депутата викликає подив той факт, що “шантажисти” нібито звернулися за викупом в СБУ, яка не володіє засобами для оплати викупу.

Депутат наголошує, що у нього “причетність затриманих до вимагання, шантажу і певною мірою шахрайства виглядає вельми вірогідною“.

“За умови, що вони самі вирішили вийти на СБУ, щоб отримати викуп, а не були “кимось” спровоковані на цей крок. А от щодо причетності до терактів, а тим більше політичних мотивів їх здійснення, викликає дуже багато питань”, – резюмує Москаль.

Як повідомлялося, 1 червня стало відомо про затримання чотирьох підозрюваних в організації вибухів у Дніпропетровську.

Нагадаємо, 27 квітня вдень у Дніпропетровську протягом години сталося чотири вибухи, постраждала 31 особа (у тому числі 10 підлітків), 26 з них були госпіталізовані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.