Новини економіки. 10 червня. Міністри фінансів країн “Великої сімки” (G7) підтримали рішення Іспанії запросити зовнішню фінансову допомогу, а також прийнятий Єврогрупою план по рекапіталізації банківського сектора Іспанії.

європарламент
Країни Великої сімки підтримали план з порятунку іспанських банків

Учасники діалогу зійшлися на думці, що подібний підхід – новий крок у фіскальній інтеграції всього регіону.

“Міністри країн G7 вітають іспанський план рекапіталізації своєї банківської системи і намір Єврогрупи підтримати владу Іспанії.

“Зазначені кроки являють собою важливий показник прогресу в єврозоні, який полягає в бажанні зміцнити фінансовий і фіскальний союз і тим самим сприяти посиленню валютного союзу”, – йдеться в заяві , яку від імені G7 опублікувало міністерство фінансів США.

Відзначимо, що раніше план по рекапіталізації банківського сектора Іспанії підтримала директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард.

Вона заявила, що її організація готова надати допомогу в реалізації контролю виконання програми. Крім того, вона додала, що вважає зазначену суму в 100 млрд євро достатньою для стабілізації вразливих банків.

Нагадаємо, що міністри фінансів країн єврозони вирішили, що для стабілізації банківського сектора Іспанії може бути виділено до 100 млрд євро.

Невирішеним поки залишається питання про те, яким чином будуть надані кошти. Це може бути як тимчасовий Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF), так і постійний Європейський стабілізаційний механізм (ESM), який почне функціонувати з 1 липня 2012.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.