Новини політики. 25 червня. Президент РФ Володимир Путін заявив про неприпустимість “перелицювання” історії – майбутні покоління повинні знати правду про героїв Другої світової війни.

Путін закликав відстоювати правду про Другу світову війну

“Ми повинні зробити все від нас залежне, щоб злочинні нацистські доктрини, в які б одежі вони не виряджалися, залишилися в минулому, щоб висновки Нюрнберзького трибуналу були і сьогодні непорушні. Ми зобов’язані берегти і відстоювати правду про війну“, – сказав Путін, виступаючи на відкритті меморіалу в Ізраїлі.

Пам’ятник споруджено в центральній частині міста Нетанья на березі моря, поруч з меморіалом Полеглим в ізраїльсько-арабських війнах.

“Ми не можемо дозволити і ніколи не дозволимо поставити в один ряд катів і їхніх жертв, не дозволимо спотворити істину і замінити її різного роду всякими фальсифікаціями і домислами. Таке “перелицювання” історії злочин перед пам’яттю мільйонів, які віддали за Перемогу свої життя, і злочин перед майбутніми поколіннями, які повинні знати справжніх героїв Другої світової, відрізняти правду від цинічної і нахабної брехні “, – підкреслив президент РФ.

За його словами, в Росії пам’ять про ту страшну війну священна.

“І ми високо цінуємо, що наші щирі почуття поділяють тут, в Ізраїлі, де в серцях мільйонів людей так само, як і у нас, в Росії, відбиваються і по-особливому звучать такі дати, як 1 вересня 1939, 22 червня 1941 року і 9 травня 1945 року. Сьогодні, відкриваючи меморіал, ми разом сумуємо про тих, хто загинув на полях битв, помер від ран і голоду, упав, замучений, в таборах смерті “, – сказав Путін.

Холокост – одна з найчорніших, трагічних і ганебних сторінок історії людства. До цих пір неможливо змиритися з безпрецедентними звірствами нацистів, і край цьому безумству поклала радянська армія. Вона врятувала від знищення не тільки єврейський, а й багато інших народів”, – додав президент РФ.

За його словами, саме на честь радянської армії споруджено меморіал Перемоги.

“Він не тільки волає до нашої пам’яті, але і нагадує про те, що світ, як і раніше крихкий”, – зазначив глава російської держави.

Звести в Ізраїлі пам’ятник на честь перемоги Червоної Армії запропонував прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху в лютому 2010 року в ході візиту в Москву. В основі ідеї монумента – боротьба світла і темряви, в якій світло символізує Червону Армію.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.