Новини здоров’я. 6 червня. Спорт і активний спосіб життя можуть перемогти ожиріння, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет.

Вживання малої кількості калорій може давати омолоджуючий ефект

Але, тільки низькокалорійна дієта може уповільнити процес старіння та зберегти молодість.

Американські вчені з Вашингтона прийшли до висновку, що низькокалорійна збалансована їжа допомагає знизити концентрацію гормону щитовидної залози ТЗ, який відповідає за температури тіла, обмін речовин на клітинному рівні, а також впливає на утворення вільних радикалів.

Всі ці фактори вважаються факторами старіння. Більш того, низькокалорійна їжа може знизити рівень медіатора запалення фактора некрозу пухлини (ФНП)-альфа.

Луїджі Фонтана, автор роботи, вважає, що зниження концентрації ТЗ і ФНО може уповільнити процес старіння.

Вчені провели досліди, зробили аналіз крові 28 дорослих людей, які дотримуються здорового харчування, 28 людей, що ведуть сидячий спосіб життя, і 28 спортсменів.

Дві останні групи харчувалися однаково, їх кількість калорій за добу не перевищувала 2700, у першої групи – 1800. Рівень гормону ТЗ був низький тільки у першої групи, у всіх інших показники були в нормі.

Варто відзначити, що кількість жирової тканини ніяк не впливає на гормон, а це свідчить про те, що ТЗ пов’язано саме з калорійністю їжі, а не з статурою людини. У тієї групи, яка вживала низькокалорійну їжу, рівень ТЗ був на 30% нижче, ніж у всіх інших, хоча за тілобудовою ці люди були однакові.

Так, Луїджі Фонтана прийшов до висновку, що омолоджуючий ефект може давати вживання малої кількості калорій.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.