Новини здоров’я. 6 червня. Спорт і активний спосіб життя можуть перемогти ожиріння, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет.

Вживання малої кількості калорій може давати омолоджуючий ефект

Але, тільки низькокалорійна дієта може уповільнити процес старіння та зберегти молодість.

Американські вчені з Вашингтона прийшли до висновку, що низькокалорійна збалансована їжа допомагає знизити концентрацію гормону щитовидної залози ТЗ, який відповідає за температури тіла, обмін речовин на клітинному рівні, а також впливає на утворення вільних радикалів.

Всі ці фактори вважаються факторами старіння. Більш того, низькокалорійна їжа може знизити рівень медіатора запалення фактора некрозу пухлини (ФНП)-альфа.

Луїджі Фонтана, автор роботи, вважає, що зниження концентрації ТЗ і ФНО може уповільнити процес старіння.

Вчені провели досліди, зробили аналіз крові 28 дорослих людей, які дотримуються здорового харчування, 28 людей, що ведуть сидячий спосіб життя, і 28 спортсменів.

Дві останні групи харчувалися однаково, їх кількість калорій за добу не перевищувала 2700, у першої групи – 1800. Рівень гормону ТЗ був низький тільки у першої групи, у всіх інших показники були в нормі.

Варто відзначити, що кількість жирової тканини ніяк не впливає на гормон, а це свідчить про те, що ТЗ пов’язано саме з калорійністю їжі, а не з статурою людини. У тієї групи, яка вживала низькокалорійну їжу, рівень ТЗ був на 30% нижче, ніж у всіх інших, хоча за тілобудовою ці люди були однакові.

Так, Луїджі Фонтана прийшов до висновку, що омолоджуючий ефект може давати вживання малої кількості калорій.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед