Новини культури. 25 червня. У 1968 році Андрій Макаревич зі своїми однокласниками організував самодіяльну рок-групу “The Kids”. У 1969 році вона стала називатися “Time Machines” (“Машини Часу”), причому пісні виконувалися англійською мовою. У 1973 році групу було названо “Машина часу”.
Виступивши в 1976 році на фестивалі “Таллінський Пісні Молоді” в Естонії та отримавши перший приз, “Машина часу” стала популярною.

“Машині часу” сьогодні 43 роки

У 1980-х роках група отримує всесоюзну популярність. “Машину часу” допускають на телебачення (програма “Музичний Ринг”), радіо, популярними стають написані в 1970-і роки пісні “Поворот”, “Свіча”, “Три Вікна”.

“Поворот” 18 місяців очолює хіт-парад “Звукової доріжки” “Московського Комсомольця”. “Машина часу” бере участь у зйомках музичного фільму “Душа” з Софією Ротару в головній ролі.

У складі “Машини часу” в різні роки прославилися такі музиканти, як Олександр Кутіков, Євген Маргуліс, Петро Підгородецький та інші.

Через велику кількість композиторів музичний стиль групи є еклектичним. У своїй творчості музиканти використовують елементи класичного року, рок-н-ролу, блюзу, бардівської пісні.

“Машина часу” отримала офіційне визнання в пост-перебудовній Росії. У 1991 році під час путчу ГКЧП всі п’ятеро “машиністів” брали участь в обороні Білого Дому, за що згодом були визнані гідними медалей “Захисника вільної Росії». У 1999 році музиканти також отримали “Орден Пошани”, а в 2003 – “За заслуги перед Вітчизною” IV ступеня.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.