Новини світу. 20 червня. Світові лідери на саміті “Великої двадцятки” в Мексиці відновили переговори після гострих заяв через боргову кризу в Європі.

“Велика двадцятка” ухвалить заяву про спільні зусилля для зростання економіки

Очікують, що на другий і заключний день саміту його учасники ухвалять заяву, в якій задекларують єдність в зусиллях, спрямованих на створення робочих місць та забезпечення економічного зростання.

Лідери найбільших економік світу також закликали європейські країни вжити термінових заходів для подолання кризи єврозони.

Голова Організації економічного співробітництва та розвитку назвав кризу єврозони “найбільшою небезпекою, що загрожує світовій економіці”.

Однак президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що “це проблема не лише Європи, але і всього світу”.

Перемога на Клацнути виборах у Греції партії “Нова демократія”, яка виступає за реалізацію узгодженого з ЄС пакету заходів жорсткої економії, не підштовхнула фондові ринки до очікуваного зростання.

Лідер партії Антоніс Самарас вже взявся за формування правлячої коаліції. При цьому він підкреслив, що добиватиметься зміни погоджених з ЄС і МВФ умов надання Греції екстреного кредиту.

Багато учасників саміту в Лос-Кабос висловили тривогу з приводу відсутності видимого прогресу в боротьбі з кризою в єврозоні.

Голова Світового банку Роберт Зелік заявив, що “ми чекаємо, коли Європа нарешті скаже нам, що вона збирається зробити”. А керівник Світової організації торгівлі Паскаль Ламі попередив про те, що криза єврозони вже стає джерелом розповсюдження небезпечної тенденції.

За словами пана Ламі, атмосфера невизначеності сприяє зростанню протекціонізму, а це, в свою чергу, загрожує вільній торгівлі.

Прем’єр-міністр Канади Стівен Харпер закликав лідерів країн єврозони провести структурні реформи, щоб впоратися з борговою кризою.

“Відверто кажучи, ми прибули сюди не для того, щоб вислуховувати настанови щодо демократії чи економіки“, – відреагував на ці заяви голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу журналістам.

Він додав, що очікує від лідерів “Великої двадцятки” схвалення кроків, що вживаються ЄС.

За матеріалами ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.