Новини економіки. 7 червня. При прийнятті рішень про проведення великих спортивних змагань певне значення має власне спорт, дуже велике – економіка, а часом – геополітика.

Операція Євро-2012 провалилася - Le Monde

У цьому сенсі Чемпіонат Європи з футболу в Польщі та в Україні вже можна вважати невдалим рішенням, пише в редакційній статті Le Monde.

Таке твердження несправедливе стосовно Польщі – єдиної країні ЄС, що уникнула рецесії і за два десятиліття домоглася в ЄС небувалої ваги. Україна, навпаки, розчарувала і розлютила європейських лідерів: замість того, щоб зближуватися з ЄС, розділяти європейські цінності і слідувати шляхом правової держави та ринкової економіки, країна посилює режим.

З цієї точки зору операція Євро-2012, яка могла ознаменуватися консолідацією України з Європою і винищенням її пострадянських коренів, провалилася, констатує видання.

Уособленням цього провалу стала справа Юлії Тимошенко, що, незважаючи на всі обурені заяви європейців, залишається у в’язниці.

“Судово-політична вендета, розпочата проти неї режимом президента Віктора Януковича, триває. Дипломатично ізольований Київ сам розставив собі пастку”, – пише газета, визнаючи, що колишня “газова принцеса” не Мандела і не Сахаров, її правління не виправдало очікувань, але її тюремне ув’язнення – наслідок швидкого суду, що знехтував нормами права.

Європейські керівники розійшлися в думках щодо належної реакції на дії Києва. Ангела Меркель налаштована найбільш жорстко: вона назвала Україну “диктатурою”, подібною до Білорусії. Як відзначає видання, суворість Німеччини контрастує з її стриманою реакцією на повернення Володимира Путіна в Кремль: навряд чи Берлін висловиться за політичний бойкот Олімпійських ігор в Сочі-2014.

На протилежному кінці спектра – Польща, яка не хоче переривати діалог ні з Україною, ні з Білорусією, щоб одного разу ті не приєдналися до Євразійського союзу, про який мріє Путін.

У свою чергу, Франція зробила вибір на користь політичного бойкоту, і це рішення, з точки зору видання, є правильним, але не позбавляє Париж від необхідності виробити послідовну політику стосовно цієї частини континенту.

Джерело: Le Monde; Переклад: Іnopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.