Новини технології. 22 червня. Після піврічного конфлікту два найбільші оператори мобільного зв’язку – “Київстар” і МТС – домовилися про умови взаємного з’єднання мереж.

“Київстар” і МТС домовилися по інтерконекту, але не остаточно

Сторони підписали договір на 2012 рік, і найближчим часом “Київстар” погасить заборгованість перед партнером за встановленими державою тарифами, повідомляє газета Коммерсантъ.

Втім, в МТС не вважають конфлікт вичерпаним і вимагають повернути старі борги Beeline.

Як розповів директор департаменту регуляторно-правового забезпечення “Київстару” Андрій Осадчук, договір про взаємне з’єднанні мереж на 2012 рік підписано на умовах, що задовольняють обидві сторони.

Цю інформацію підтверджують і в МТС.

Попередня угода між компаніями було розірвано на початку року з ініціативи “Київстару”. Оператори звинувачували один одного в затягуванні підписання нового договору і збиралися звертатися за врегулюванням спору в Нацкомісію, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРСІ), і суди. В НКРСІ причин для конфлікту не бачили – в минулому році регулятор визнав усіх операторів телекомунікацій компаніями з істотною ринковою перевагою на ринку інтерконнекту і встановив єдині ставки доступу – 0,36 грн/хв.

“Ми втрутилися в цю ситуацію, запросили на нараду операторів. Проте вони встигли підписати договір до наради”, – говорить член комісії Ігор Сиротенко, який раніше погрожував “Київстару” і МТС позбавленням ліцензій за роботу без договору.

У МТС немає угоди з операторами «Голден Телеком» і «Українські радіосистеми», що працювали під брендом Beeline.

У МТС вважали, що, не підписуючи договір, “Київстар” намагається економити на розрахунках за інтерконнект, оскільки баланс платежів останній рік складався не на його користь. Джерело, близьке до однієї із сторін конфлікту, оцінює сформовану заборгованість “Київстару” перед МТС за січень-травень приблизно в 40 млн грн.

“Всі розрахунки між компаніями будуть проведені найближчим часом”, – говорить пан Осадчук.

Втім, в МТС конфлікт не вважають вичерпаним. Справа в тому, що у компанії немає угоди про інтерконект з операторами “Голден Телеком” (ГТ) і “Українські радіосистеми” (УРС), що працювали до об’єднання з “Київстаром” під брендом Beeline. Сторони не ведуть взаєморозрахунків з початку 2010 року. Заборгованість ГТ і УРС перед МТС оцінюється приблизно в 60 млн грн.

Процес переговорів затягується, ми як і раніше не бачимо бажання іншої сторони врегулювати проблему”, – говорить директор з корпоративного управління і контролю МТС Олег Проживальський.

Компанії намагаються вирішити питання в судах, але безрезультатно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.