Новини технологій. 18 червня. Своє нове космічне житло обживають члени екіпажу китайського космічного корабля “Шеньчжоу-9”, що зістикувався сьогодні в автоматичному режимі з лабораторним модулем “Тяньгун-1”.

“Небесний палац” слугуватиме для роботи і сну космонавтів

Запущений в минулому році “Небесний палац”, як перекладається назва орбітального модуля, слугуватиме для роботи і сну космонавтів.

Як пише китайська преса, для цього в модулі будуть підтримуватися задані температура, рівень вологості і тиск повітря. А харчуватися і вмиватися три члени екіпажу будуть як і раніше на борту “Шеньчжоу” – “Священного човна”. Спільна робоча площа модуля – 15 кв метрів, повідомляють ЗМІ з посиланням на фахівців.

Модуль “Тяньгун” добре пристосований для відпочинку екіпажу: там дві “спальні”. Цього цілком достатньо для трьох космонавтів, враховуючи, що хтось із них постійно перебуває на чергуванні по кораблю.

“Ліжка” представляють собою спальні мішки, прикріплені до стіни. Правда, для нормального сну доведеться надягати шумопоглинаючі навушники, які допоможуть ізолюватися від постійного гулу систем життєзабезпечення. Згідно режиму, відпочинок членів космічного екіпажа повинен тривати 7 годин на добу.

Для харчування космонавтів призначений багатий стіл із понад півсотні найменувань страв. Китайці тут залишилися вірними собі, приділяючи їжі особливе місце: страви можна підігрівати і присмачувати різними приправами і соусами, як це зазвичай роблять жителі Піднебесної. З напоїв представлені чай з лимоном і різні соки. Член екіпажу повинен випивати в добу не менше 2,2 літра рідини. Воду можна пити із спеціального поїльника.

У кожного китайського космічного мандрівника є фотокамера, за допомогою якої можна відобразити сцени з життя в “Небесному палаці” і потім відправити на пам’ять сім’ї і друзям. У вільний час можна подивитися відео, послухати музику або зазирнути в інтернет. На модулі є “телефонна будка”, звідки можна поговорити по відеотелефону з сім’єю.

До послуг космонавтів – велотренажер. Що за китаєць без велосипеда, хоча б і закріпленого намертво!

Природно, основний час космічного екіпажу присвячено технічним, науковим та медичним експериментам, покликаним, зокрема, продемонструвати його працездатність в умовах невагомості.

Стиковка двох апаратів на орбіті і перехід космонавтів в лабораторний модуль служать найважливішими елементами програми підготовки до створення космічної станції під китайським прапором, яка повинна з’явитися до 2020 року. Паралельно китайці мають намір продовжувати свою місячну програму, в рамках якої до 2016 року може бути здійснена висадка на Місяць. Там китайці також планують створити поселення, але трохи пізніше – приблизно до середини нинішнього століття.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.