Новини здоров’я. 27 червня. Гепатит С атакує печінки українців – за останні півроку кількість хворих зросла у півтора рази. Реакції на проблему з боку держави заважає відсутність грошей.

Сьогодні гепатитом С інфіковано понад мільйон українців

Небезпечну хворобу можна підчепити через кров.

22-річний Михайло потрапив до лікарні після того, як відвідував стоматолога. “Пломби, чистив канали, багато крові було, після цього минуло декілька тижнів і сюди я попав”, – розповів він.

“Лагідний убивця” спочатку атакує нирки, щитовидну або підшлункову залозу, а далі призводить до цирозу або раку печінки.

Шляхів поширення гепатиту – безліч. “Наприклад, під час проведення тату-фестивалю рівень інфікування людей складає близько 20%. Це дуже страшна цифра”, – ділиться результатами спостережень голова громадської організації боротьби із гепатитом Дмитро Коваль.

Лікарі занепокоєні: нині інфіковано понад мільйон українців. Згідно прогнозів, за кілька років ця цифра може зрости мінімум удвічі.

Медики запевняють, 80% хворих можна врятувати, але для цього потрібні гроші. “8-10 тисяч на місяць. Якщо третій генотип то люді потребують лікування до шести місяців”, – твердить зав.інфекційного відділення київської клінічної лікарні №15 Тетяна Єлізарова.

Концепцію державної програми боротьби з гепатитом було розроблено ще рік тому, але вона досі залишається нерозглянутою. Тоді орієнтовно йшлося про 35 мільйонів гривень, проте цих грошей так ніхто і не бачив.

“Міністерство також чекає, коли йому гроші хтось дасть. Ми, на жаль, не розподіляємо фінанси”, – твердить головний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська.

Отже, лікування хворих відбувається лише коштом самих хворих. А от як рятувати від небезпечної хвороби тих, у кого немає грошей – ніхто не знає.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.