Новини України. 1 червня. Кабінет Міністрів України спростив процедуру проходження медико-соціальної експертизи.

інваліди
Уряд спростив процедуру встановлення інвалідності

Як поінформував перший заступник міністра соціальної політики України Василь Надрага, проект акта було розроблено з метою спрощення процедури проходження медико-соціальної експертизи, посилення прозорості роботи відповідних комісій та зменшення корупційних чинників у їх діяльності.

Актом, зокрема, передбачено: встановлення інвалідності – у визначених МОЗ випадках – без особистої участі громадянина на підставі медичних документів; скорочення терміну прийняття рішень щодо інвалідності при особистому огляді – з семи до п’яти робочих днів, а при заочному огляді – до трьох робочих днів. Також надано право уповноваженим представникам осіб, які проходять медико-соціальну експертизу, брати участь у засіданні комісії.

Крім того, прийнятою постановою передбачається включення до складу МСЕК представників фондів соціального страхування та надання їм права вимагати при ухваленні рішень комісії направляти хворого на додаткове медичне обстеження.

За словами Василя Надраги, це обумовлено тим, що саме на ці фонди покладено обов’язок подальшого фінансового забезпечення осіб у разі визнання їх інвалідами.

Представники фондів, які братимуть участь у засіданнях, повинні мати медичну освіту.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.