Новини світу. 20 червня. Історія лісового підлітка отримала несподіване продовження.

Лісова історія “Рея” виявилася вигадкою

Восени 2011 року ЗМІ писали про загадкового юнака, який вийшов з німецького лісу і прийшов до берлінської мерії з рюкзаком за плечима.

Тоді історія хлопчика, який представився Реєм, по суті справи, нічим не закінчилася: поліція протягом декількох місяців вела розслідування, але воно не дало результатів. Зневірившись, влітку 2012 року правоохоронні органи опублікували свіже фото того самого Рея в надії, що його хоч хтось упізнає. І ось, упізнали.

Якщо хто забув, то коротко історія юнака, названого журналістами Лісовим підлітком, виглядає наступним чином. На початку вересня він прийшов у Берлін і англійською мовою повідомив місцевій владі, що останні п’ять років жив у лісі з батьком Райаном (серед дерев і диких трав неповна сім’я Рея нібито оселилася після того, як в автокатастрофі загинула мати Рея, Дорін). Нещодавно, мовляв, батько загинув, він залишив тіло в лісі, а сам пішов до людей.

Хлопчика поселили у притулку, забезпечили йому необхідний догляд і стали шукати докази його слів. Виявилося, що все не так просто: по-перше, на території Німеччини не було зафіксовано автокатастроф, в результаті яких гинули б жінки з ім’ям Дорін, а по-друге, в лісах по всій країні не знайшлися й останки передбачуваного батька 17-річного Рея (за словами юнака, він народився 20 червня 1994 року).

Крім того, поліцію спочатку збентежили зовнішній вигляд і поведінка молодої людини: він був охайно одягнений, а також демонстрував непогані навички роботи з комп’ютером, наприклад, користувався Мережею без всяких труднощів, які могли б виникнути у людини, що, можливо, пропустила запуск Twitter.

По ходу розслідування справи Рея висловлювалися припущення про те, що він може бути родом з Чехії або зі Швейцарії. В останній навіть знайшлися пенсіонери, які назвали себе бабусею і дідусем Рея – вони впізнали його по нечіткому знімку, поширеному в 2011 році німецькою поліцією. Втім, історія з бабусею і дідусем лісового підлітка так нічим і не закінчилася, і він продовжив жити під опікою німців.

До останнього часу ніяких нових подробиць біографії Рея не з’являлося. Проте все змінилося після публікації нової фотографії світловолосого юнака – нещодавно поліція Німеччини оприлюднила знімок, і він став ходити по новинним агентствам і виданням. Буквально на наступний день після появи фото з німецькою поліцією зв’язалися відразу кілька жителів Нідерландів, серед яких – мачуха і колишня подружка Лісового підлітка.

Обидві упізнали в юнакові на фото 20-річного жителя Хенгело – голландського міста біля кордону з Німеччиною – на ім’я Робін ван Хелсюм. Як стало відомо поліції, в останній раз на батьківщині Робіна бачили 2 вересня 2011 року. У той день він разом із другом кудись відправився на автомобілі (де один перебуває зараз, невідомо). Через кілька днів, 5 вересня, Робін з’явився в берлінський муніципалітет. З німецької столиці він відправив своєму батькові (той помер, так і не дочекавшись повернення сина додому) і мачусі лист без зворотної адреси і повідомив, що збирається залишитися жити в Берліні.

Колишній сусід Робіна по знімній квартирі розповів журналістам, що останнім часом Лісовий підліток був похмурий і пригнічений. Незадовго до свого зникнення молодий чоловік, що вивчав PR і рекламу, висловлював бажання змінити своє життя, в якому він відчував себе нещасним. Оскільки йому не подобався вибраний в навчальному закладі напрямок, він збирався вирушити у велике місто, щоб знайти своє місце в житті. Навіщо йому потрібно було вигадувати для цього небилиці, абсолютно незрозуміло.

Втім, німецькі ЗМІ спробували розібратися в бажанні Робіна відмовитися від зв’язків зі своїм минулим життям. Так, в пресу потрапила інформація про те, що, втікши в Берлін і придумавши дивну історію про ліс, юний голландець намагався сховатися від проблем, що залишилися у нього в Хенгело.

Друзі Робіна кажуть, що в нього не складалися відносини з батьком, він був незадоволений відсутністю перспектив, а крім того, його подружка незаплановано завагітніла, чим дуже засмутила свого бойфренда. Загалом, юнак просто вирішив уникнути відповідальності та інших негараздів дорослого життя (до речі, є відомості, що в Хенгело у юнака вже підростає син на ім’я Демієн).

Тепер же Робіну ван Хелсюму таки доведеться відповідати за свої вчинки. По-перше, як заявила німецька влада, йому належить повернути в казну Німеччини 30 тисяч євро – саме в таку суму бюджету обійшлося його зміст у притулку і регулярне поповнення його рахунку на кишенькові витрати.

Крім того, оскільки юнак уже повнолітній, йому можуть бути пред’явлені звинувачення в шахрайстві, однак поки німецька сторона не вирішила, коли саме це буде зроблено. Так чи інакше, голландський юнак вже зізнався поліції в тому, що сфабрикував свою дику лісову історію.

З пресою же лісової підліток поки не спілкувався. Голландська поліція відмовилася від коментарів, заявивши, що не може повідомити ніяких подробиць про Робіна, тому що на батьківщині він не здійснював жодних правопорушень, тому правоохоронні органи не можуть порушувати його право на недоторканність особистого життя. За даними німецьких ЗМІ, в даний час посольство Нідерландів в Німеччині намагається зробити все можливе, щоб Робін якнайшвидше виїхав на батьківщину.

Загадковий юнак в понеділок, 18 червня, залишив притулок, де колись жив, і про те, де він зараз може перебувати, немає ніяких достовірних відомостей.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.