Новини здоров’я. 18 червня. Грудне молоко, можливо, перешкоджає передачі ВІЛ. На думку вчених, молоко містить якусь речовину, що вбиває вірус.

Грудне молоко – можливе лікарство від ВІЛу

Дитина, що народилася у ВІЛ-позитивної матері, з високою ймовірністю теж отримає вірус – якщо не в утробі, то в перші дні після народження. За статистикою, близько 15% ВІЛ-інфікованих дітей захворіли в ранньому дитинстві.

Оскільки вірус може проникати в молоко, логічно було б припустити, що немовлята заражаються при грудному вигодовуванні.

Дослідники з Університету Північної Кароліни (США) вирішили перевірити цю гіпотезу і несподівано прийшли до абсолютно протилежних висновків.

Для початку вони створили мишу, у якої кістковий мозок, печінка були «олюднені» – тобто імунні клітини, які утворюються і зберігаються в цих органах, несли людські гени і формувалися, як у людини. Це було зроблено тому, що гризуни СНІДом не хворіють. Коли таким мишам вводили вірус, всі модифіковані імунні тканини виявляються заражені.

А коли вірус давали разом з грудним молоком, він в імунні тканини не проникав.

Попередні дослідження вже демонстрували антивірусні властивості грудного молока, але ніхто не знав, чи може молоко запобігати передачу вірусу.

Мабуть, як пишуть автори у веб-журналі PLoS Pathogens, в молоці є якийсь компонент, який може вбивати вірус – навіть такий, як ВІЛ.

Тепер перед вченими стоїть завдання виділити цей дивовижний компонент, який, можливо, стане довгоочікуваним універсальним лікарством від СНІДу.

Однак, як тоді пояснити зараження ВІЛ у грудних немовлят? Але тут є ще одна можливість: вірус може потрапляти в організм дитини з материнською кров’ю, виділеною через ранки на сосках, які нерідко утворюються при вигодовуванні грудьми.

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.