Новини політики. 28 червня. На думку політолога Вадима Карасьова, нещодавно сформована Конституційна асамблея покликана “доконституювати” країну.

Вадим Карасьов
Конституційна асамблея покликана “доконституювати” країну, – Карасьов

Проте вона може не впортися з завданням, якщо, в нову Конституцію внесуть пакет новацій з приводу федералізації країни, чи російської, як другої державної мови.

“Особливістю Конституційної асамблеї має бути новинність конституційних ідей, а не конституційних рішень. Рішення щодо змін до Конституції повинні прийматися Верховною Радою України з урахуванням результатів можливого референдуму. Але тим не менш остаточний вердикт повинна виносити ВР України, яка обирається людьми, а не призначається Президентом, або формується якимось іншим неелекторальним способом”, – загначив співрозмовник.

Що стосується референдуму, то, за словами В.Карасьова, він цілком можливий в нарадчій консультативної формі, яку може врахувати новообраний парламент.

“Зрештою, цей парламент може обиратися для того, щоб внести зміни в нову конституцію, це може стати одним з його мандатів на парламентську каденцію”, – сказав він.

Експерт також наголосив, що головна ідея Конституційної асамблеї полягає не в якихось супер фундаментальних змінах до Конституції.

“Швидше в тому, щоб створити таку конституційну інфраструктуру у країні, яка би забезпечила незалежне правосуддя, гарантії прав, свобод людини і громадянина та правильно відбудувала витрати противаг гілок влади, а головне знайшла ефективну конституційну синергію між зусиллями держави і суспільства. Якщо ця синергія буде досягнута, то виграє не стільки Конституція, скільки майбутнє країни”, – наголосив він.

Політолог зауважив, що для створення Конституційної асамблеї і тактичних, і стратегічних резонів було достатньо. Головним мотивом нової конституційної історії та конституційного кейса, на його думку, було розуміння того, що країна невизначена, недооформлена, тобто недоконституйована. І ось це завдання має вирішити Конституційна асамблея”, – сказав він.

Інша справа, що буде на виході всієї цієї конституційної історії. За словами В.Карасьова, Конституційна асамблея може не впортися з завданням, якщо, в нову Конституцію внесуть пакет новацій з приводу федералізації країни, чи російської, як другої державної мови.

За матеріалами УНН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.