Новини політики. 14 червня. Радник Президента України Ганна Герман вважає, що міністр освіти Дмитро Табачник повинен вибачитися перед людьми за свій вислів про «непотрібну мову».

Герман не сподобалося висловлювання Табачника

Про це Герман заявила, коментуючи пояснення Табачника, що, вживаючи термін «непотрібна мова», він не мав на увазі мову українську, а тільки ту мову, якою не навчаються в конкретній школі. Це може бути або румунська, або татарська, або будь-яка інша мова, підкреслив міністр.

За словами Герман, «словосполучення «непотрібна мова» є неможливим в лексиці міністра освіти, незалежно від того, в якому контексті воно вживається. На світі немає непотрібних мов. Кожному народу, кожній народності або навіть невеликій етнічній групі дорога і близька та мова, якою ці люди спілкуються. І говорити, що є підручники, написані непотрібною мовою, навіть якщо вживати ці слова в переносному значенні – це скандал. Я порадила б міністру назавжди викинути зі свого лексичного запасу словосполучення «непотрібна мова».

Більш того, зазначила радник Президента, «міністр освіти як людина освічена не може не розуміти, що навіть, можливо, сам того не бажаючи, він образив людей своїм висловлюванням. Навіть більше ніж тоді, коли допустив некоректну оцінку зовнішності жінок, які займаються наукою».

Табачник, на переконання Герман, «повинен вибачитися перед людьми за своє висловлювання і надалі робити все, щоб ні в кого не виникало сумнівів в тому, що він може дозволити собі не поважати яку-небудь мову або який-небудь народ».

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.