Новини економіки. 25 червня. Влада України має зробити все можливе, аби економічні показники різних регіонів були більш-менш однаковими.

Влада має зробити все, аби економічні показники регіонів були приблизно однаковими, – економіст

На питання журналіста із чим може бути пов’язане 30% зростання експорту за 1 квартал року у столиці, порівняно з минулорічним показником за аналогічний період, економічний експерт Олег Устенко відповів:

“30% – це значна цифра, порівняно із минулорічним показником, це у декілька разів більше, ніж в цілому по країні. Це може свідчити про те, що добре спрацював реальний сектор економіки. Також причиною цьому може бути збільшення кількості експортерів, які мають офіси у столиці, але працювати при цьому вони можуть і в інших регіонах. У будь-якому разі, це зовсім не погані показники. Але треба розуміти, що це також говорить і про регіональну диспропорцію. І задача влади, в даному випадку вже не КМДА, а центральних органів влади, того ж Кабміну, піклуватися щоб такого роду пропорції могли бути врівноважені”, – сказав Устенко.

Нагадаємо, за словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Руслана Крамаренко, за підсумками першого кварталу 2012 року у столиці збільшився експорт товарів.

“Загалом за ці місяці Київ експортував товарів на суму понад 3,6 мільярда. доларів США, тобто на 30% перевищив показники минулого року. Найбільше товарів експортується до РФ, Туреччини, Польщі”, – сказав Р. Крамаренко.

Посадовець також додав, що Київ експортує 16,5% від усього українського експорту.

«Минулого року цей показник був на рівні 13%», – зазначив він.

Крім того, він зазначив, що імпорт у столиці також зріс на 26,7%.

«Імпортовано товарів на суму майже 7,7 мільярда доларів. Київ імпортує 29% від загального імпорту країни. Нашими партнерами є Росія, Китай, Німеччина», – розповів він.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.