Новини України. 27 червня. О третій годині ночі в місті Мелітополь, Запорізької області на площі перед залізничним вокзалом бродять безхатьки.

Донецьких безхатьків вивезли в іншу область, щоб не срамили перед іноземцями

Неголений чоловік у старих порваних шортах та сірій сорочці спить навприсядки на пам’ятнику. Напис на погрудді стертий – розібрати кому пам’ятник не можливо. Чоловік – босий, у брудній білій сорочці й порваних спортивних штанях з немитим волоссям просить дати йому кілька гривень.

“Нас привезли сюди з Донецька, – розказує російською безхатько. Називається Сашком. – Щоб не срамили місто перед іноземцями. Ловили просто на вулицях й закидали в автозаки. Привезли в Мелітополь, випустили всіх. Хто дуже пручався – били по почках”.

Показує на босого чоловіка на пам’ятнику.

“Он той взагалі спав коло смітника, – обурюється. – Його за шкірку схопили, заштовхали в автозак. Він був босий. Просився, щоб хоч резинові тапочки взяти, але міліціонери не дозволили”.

До Олександра підходить жінка невизначеного віку – у картатій дешевій сукні, поверх одягнута стара спортивна куртка, резинові капці. Обличчя спухле й червоне. Називається дамою серця, бере Олександра під руку. Той дякує за милостиню.
Чоловік з борідкою позад пам’ятника перекладає пляшки з однієї торби до іншої. Зітхає, плентається до найближчого смітника.

З вокзалу виходять двоє міліціонерів. До них підходить напівп’яний хлопець в червоних коротких шортах з голим торсом. Починає щось говорити, жестикулювати. Один з міліціонерів вихоплює кийка.

“Щас как дам….”, – замахується. Хлопець тікає.

“Я тоже із Донецька, – за 2 гривні погоджується говорити ще один безхатько Володимир. Говорить російською. Від нього смердить перегаром. – У мене менти ремня від штанів украли, – скаржиться. – Як везли сюди в автозаку – відібрали. Чув, що багатьох безхатьків опреділили в якусь напіврозвалену військову частину в Запорізькій області. Охороняють, щоб не пішли в Донецьк чи не подалися до моря. Казали, що й годують. А нас – викинули в Мелітополі, як собак з автівки. Єдиний вихід – добратися до моря. Там легше буде. Можна буде рибу ловити, смажити, можна заночувати на лежаках”.

Володимир показує рукою на пам’ятник.

“Отой мужичок учора кричав, що раз країні соромно його гостям показати, то він залізе на пам’ятник хоч тут – хай усі його побачать, хай державі буде соромно”, – сміється чоловік.

З Мелітополя до узбережжя Азовського моря квиток на маршрутці коштує 40 гривень.

Минулого року міський голова Донецька Олександр Лукянченко виявив ініціативу на період Евро-2012 виселити бомжів з міста у сусідню Макіївку. Там знаходиться притулок для бездомних. У притулку підрахували, що вартість утримання одного бездомного на день складе більше 14 гривень. Всього Макіївський притулок може вмістити 200 безхатьків.

Цього року Лукянченко заявив, що безхатьків у Донецьку майже немає і проведенню Євро вони не завадять.

“Відтік бездомних відбувається з кінця травня і аж до вересня, – заявив мер Донецька. – Вони мігрують на побережжя Азовського моря, у зони відпочинку.”

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.