Новини економіки. 16 червня. Інвесторам слід купувати активи в доларах США та інших валютах сильних розвинених країн, тому що Японія може оголосити дефолт протягом найближчих п’яти років.

Японія
Японія може оголосити дефолт до 2017 р.

Про це заявив Такеши Фуджімакі, колишній радник інвестора-мільярдера Джорджа Сороса.

У Токіо немає виходу зі сформованої ситуації.

“Японія, ймовірно, оголосить дефолт раніше, ніж Європа”, – заявив президент японської інвестиційної компанії Fujimaki.

Японцям слід тримати свої заощадження у фінансових інструментах, номінованих в доларах США, доларі Канади, австралійської доларі, а також швейцарському франку, додав він.

“Я купую долар, а не ієну, як захисний актив. Якщо уряд Японії оголосить дефолт, курс валюти впаде до 400-500 за один долар США”, – говорить Фуджімакі. При цьому, вважає Фуджімакі, прибутковість зобов’язань місцевого уряду злетить до 80%.

За останні 10 років середній курс японської валюти становить 103 ієни за долар, а максимум був встановлений зовсім недавно: 31 жовтня на позначці 75.35. Останній торговий день пройшов на тлі зміцнення японської валюти, яка до долара виросла до позначки 78.69.

Прибутковість 10-річних облігацій Японії в п’ятницю склала 0.86%, а ось 4 червня цей показник склав 0.79 – мінімальне значення з 2003 р.

Тим часом держборг Країни висхідного сонця продовжує зростати. За оцінками МВФ, до 2014 р. борг країни до ВВП складе 245%. Для порівняння, в 1984 р. цей показник становив 67.3%.

“Борг Японії це величезний міхур, і він досяг таких розмірів, що будь-яка” маленька голка “може його проткнути”, – говорить Фуджімаку. За його словами, криза в Європі може цілком стати приводом для цього.

“У Японії немає виходу зі сформованої ситуації, окрім як оголосити дефолт або спровокувати гіперінфляцію“, – сказав Фуджімакі.

За матеріалами Вести Экономика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.