Новини здоров’я. 4 червня. Виявити депресію за аналізом крові скоро стане можливим завдяки розробкам американських вчених.

Кров підкаже, чи є в людини депресія

Дослідники провели клінічні випробування на мишах, визначивши 26 потенційних біологічних маркерів депресії в крові.

Потім були проведені дослідження групи європейців і американців у віці від 15 до 19 років, у 14 з яких раніше була діагностована депресія.

Вчені порівняли 26 біомаркерів в зразках крові піддослідних і знайшли, що 11 з них були в більшій чи меншій кількості у підлітків з депресією.

Крім того, вони встановили, що 18 з 26 біомаркерів могли точно вказати, чи була у підлітків з депресією одночасно підвищена тривожність.

Вчені відзначають, що сьогодні лікування депресивних розладів базується на звіті самого пацієнта про свій стан і на спостереженнях лікарів, що не можна назвати точними даними.

“Наявність методу об’єктивної діагностики, заснованої на аналізі крові, дозволило б простіше виявляти це захворювання серед підлітків”, – вважає Єва Редей, автор дослідження і викладач психіатрії в Школі медицини Фейнберг в Північно-Західному університеті.

Це, в свою чергу, допомогло б уникнути цілого ряду проблем, пов’язаних з депресивною поведінкою: алкогольної і наркозалежності, фізичних захворювань, спроб суїциду.

За матеріалами Здоровье. info 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.