Новини здоров’я. 4 червня. Щоденне споживання чорного шоколаду може знижувати ймовірність серцево-судинних патологій, таких як інфаркти та інсульти, у людей з метаболічним синдромом (комплекс факторів, який збільшує ризик розвитку серцевих хвороб і діабету).

Чорний шоколад запобігає проблемам з серцем

Чорний шоколад, що містить як мінімум 60% какао, багатий на флавоноїди, які, як відомо, мають кардіозахисні властивості. Проте до цих пір користь такого шоколаду вивчалася лише в короткострокових дослідженнях.

Колектив вчених з Університету Мельбурна (Австралія) використовували математичну модель для прогнозування довгострокових оздоровчих ефектів та ефективності витрат від щоденного поїдання шоколаду.

Регулярно споживати ласощі довелося 2013 пацієнтам, що належали до групи високого ризику виникнення серцевої хвороби. Всі учасники мали високий кров’яний тиск і відповідали критеріям метаболічного синдрому, однак не страждали серцевими недугами або діабетом і не лікувалися від гіпертонії.

Як з’ясувалося, при найкращому варіанті розвитку подій (рівень відповідності 100%) вживання темного шоколаду може потенційно запобігти 70 несмертельним і 15 смертельним випадкам серцево-судинних патологій на 10 тисяч осіб, які лікувалися довше десяти років.

Навіть якщо рівень відповідності знижується до 80%, шоколад запобігає 55 нелетальним і 10 летальним випадкам патологій на 10 тисяч пацієнтів.

Таким чином, вживання шоколаду може розглядатися як ефективна стратегія втручання. Математична модель також продемонструвала, що оптимальна сума на людину в рік, яка необхідна для «шоколадної профілактики», становить 42 долари. Ці гроші можуть бути використані на рекламу, освітні програми.

Автори роботи відзначають, що в їх аналізі оцінювалися тільки несмертельні інсульти та інфаркти, а потенційні ефекти інших серцево-судинних патологій, таких як серцева недостатність, ще належить протестувати. Важливо і те, що всі висновки стосуються тільки чорного шоколаду з вмістом какао як мінімум 60-70%, не молочного або білого.

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.