Новини здоров’я. 19 червня. У Британії медичні працівники успішно провели складну операцію з видалення злоякісного утворення у пацієнтки без наркозу.

Операція проходила без наркозу

У місті Саутгемптон лікарі клініки Wessex Neurological Centre провели новаторську процедуру з видалення пухлини з мозку 44-річної Вікторії Бест, не вводячи її в стан наркозу.

За словами пацієнтки, в січні 2011 року лікарі поставили їй страшний діагноз: злоякісна пухлина мозку. Лікарі стверджували, що здоров’я матері двох дітей перебуває під загрозою і жити їй залишилося зовсім недовго.

“Після цієї жахливої новини ми були настільки шоковані, що довго не могли отямитися, проте вирішили зібратися з силами і вирішувати проблему”, – зізнався пресі чоловік жінки Ендрю Бест.

Жінка погодилася на так звану “свідому” хірургію, яка передбачає те, що протягом всієї процедури пацієнт перебуває у свідомому стані і є свідком операції.

“Складність ситуації Вікторії полягала в тому, що ми не могли видалити їй пухлину звичайним способом, оскільки в її випадку існував великий ризик довічного паралічу”, – стверджує лікар клініки Southampton General Hospital Пол Гранді, відповідальний за проведення операції . – “Тоді ми вирішили вдатися до новаторства”.

За словами помічника Пола, спочатку вони за допомогою спеціалізованого приладу зробили 3D-знімок головного мозку, потім видалили Вікторії пухлину поруч з частинами головного відділу ЦНС, що відповідають за рух і мову.

Як з’ясувалося пізніше, біль пацієнтки була мінімізована за допомогою заспокійливого. Медики постійно контролювали відчуття пацієнтки, і як тільки її стан погіршувався, вони додавали Вікторії нову порцію ліків.

“Лежачи на лівому боці я чула, як лікарі голять мені голову, потім розрізають мені череп”, – зізналася 44-річна жінка. – “Однак я зовсім не боялася болю, оскільки розуміла, що це вимушена міра. Під час операції зі мною поруч знаходилися медсестри, які розмовою намагалися відволікти мене від страшних думок”.

Після успішного видалення злоякісного утворення лікарі заявили, що головною складністю було те, що будь зайвий порух фахівця міг коштувати Вікторії життя.

“Я можу з упевненістю сказати, що в мене на очах сталося диво”, – поділилася враженнями щаслива Вікторія Бест.

За матеріалами lifenews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.