Новини України. 19 червня. Кавалер Ордена Британської імперії за боротьбу за права людини в Центральній та Східній Європі Клер Дімйон не побачила в Україні проявів расизму.

Чемпіонат Євро-2012 став для всіх його учасників і гостей святом єднання, -Дімьйон

Про це Клер Дімйон повідомила на зустрічі з Харківським міським головою Геннадієм Кернесом, інформує прес-служба Харківської міської ради.

Правозахисниця зазначила, що Чемпіонат Європи з футболу 2012 року став для всіх його учасників і гостей святом єднання. Вона підкреслила, що по роботі об’їздила всі країни Східної та Центральної Європи крім Республіки Білорусь, але «ніколи й ніде не бачила такого доброго, щирого і гостинного ставлення до гостей своєї країни, як в Україні».

Клер Дімйон також зазначила, що в Харкові її вразили коректні правоохоронці і чисте метро.

Як повідомлялося в ЗМІ, 28 травня в ефір британської телерадіомовної корпорації «BBC» вийшла програма «Стадіони ненависті», де, за твердженням авторів, було зібрано матеріал про расизм серед футбольних уболівальників приймаючих країн.

Клер Дімйон підкреслила, що за час свого перебування в різних містах України, і в Харкові у тому числі, не побачила жодного прояву нетолерантного ставлення до людей інших рас і національностей.

«Я бачила безліч темношкірих, у тому числі і на стадіонах. Дивлячись на них, не можна сказати, що вони відчувають стрес або пригніченість у вашій країні. Можу з абсолютною впевненістю сказати, що не побачила тут расистських настроїв – принаймні, тут їх не більше, ніж у Лондоні. З цього приводу «BBC» слід було б сказати правду. Тому я вдячна жителям Харкова за надану можливість виправдати добре ім’я британців і розповісти світу правду», – зазначила кавалер Ордена Британської імперії.

Клер Дімйон зауважила, що корпорації «BBC», яка організовує конкурс «Євробачення», слід було б звернути увагу на співачку Гайтану, що представляла Україну на цьому музичному форумі, а потім уже робити заяви про расизм.

«Коли я їхала до вас, у мене були певні упередження, але тепер їх не лишилося. Як громадянин Англії я хочу вибачитися перед вами від імені всієї Британії. Це не дрібниця, це серйозне питання, на яке не можна не відреагувати. Це питання честі і Великобританії, і особисто мене як англійки. Я бачила в Україні і африканців, і азіатів, які чудово почувають себе тут. А голландці, які провели у вас час на Євро-2012, висловлюють бажання повернутися у ваше місто. Усе це говорить про те, що ми можемо бути патріотами без того, щоб принижувати інші нації», – підкреслила Клер Дімйон.

Кавалер Ордена Британської імперії за боротьбу за права людини також розповіла, що тепер знімає документальну стрічку, завдання якої – спростувати неправдиві відомості про расизм в Україні, що їх поширила служба «BBC».

Клер зазначила, що вона представляє громадську організацію, до компетенції якої не нележить зйомка стрічок та підготовка фоторепортажів. Однак, за її словами, «якщо «BBC» висвітлює ситуацію однобоко, то громадським організаціям доводиться брати на себе роль засобів масової інформації».

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.