Новини світу. 5 червня. Норвезький терорист Андерс Брейвік, який влаштував два теракти, розповів в ході судових слухань про джерела своєї ненависті до мусульман, пише Aftenposten.

Брейвік з дитинства недолюблював мусульман

За словами терориста, на нього зробив сильний вплив досвід спілкування з мусульманами в дитинстві.

Уперше він зіткнувся з мусульманами в 1984 році, коли йому було сім років. Тоді батько його друга – виходець з Туреччини – зламав його велосипед, помстившись за якусь образу. Іншим разом хтось підкинув мішок зі сміттям під двері його матері.

Крім цього, він неодноразово стикався з тим, що мусульмани були замішані в злочинах: пограбування, бійки, зґвалтування. Кожен з цих випадків сам по собі не мав особливого значення, але їх сукупність сформувала уявлення Брейвіка про мусульман.

Він упевнений, що переломний момент стався, коли йому було 15-16 років. Тоді група мусульман обікрала кількох норвежців, яких іммігранти обзивали зазвичай “картоплями”. Норвезьких дівчат вони звали “картопляними підстилками”. У пресі про це написали як про агресію неонацистів проти мусульман, стверджує Брейвік.

У 23 роки Брейвік встановив контакт з націоналістами і підтримував з ними зв’язок через інтернет. З 2006 року він почав виношувати план терористичної атаки. Він заявив, що не знайшов вагомих причин, з яких боротьбу можна було б вести демократичними способами.

При цьому він зізнався, що в юності у нього було кілька друзів з сімей іммігрантів. Брейвік зазначив, що його приваблювала їх мужність у порівнянні з жінкоподібними норвезькими хлопчиками.

Андерс Брейвік здійснив 22 липня 2011 подвійний теракт. Спочатку він підірвав бомбу в урядовому кварталі Осло. Жертвами вибуху стали вісім осіб. Потім він влаштував стрілянину на острові Утой, де базувався молодіжний літній табір. В результаті цього теракту загинули ще 69 осіб. Суду належить вирішити, чи осудний Брейвік. В залежності від цього, якщо його визнають винним, йому загрожує або до 21 року в’язниці, або примусове лікування в психіатричній лікарні.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.