Новини світу. 2 червня. Культова британська вежа “Біг Бен” може незабаром бути перейменована на честь королеви Єлизавети II. Принаймні, під подібною ініціативою підписався 331 депутат Палати громад парламенту Великобританії, включаючи прем’єр-міністра Девіда Кемерона.

Біг Бен
Біг-Бен можуть перейменувати в честь королеви Єлизавети

У березні відповідну петицію підтримали всього 23 законодавці. На ідею перейменування знаменитої вежі парламентарів наштовхнуло бажання відзначити заслуги королеви перед країною в рік 60-річного ювілею її правління.

“Чудово, що таке число законодавців підтримали цю ідею, втілення якої стане належним знаком поваги на адресу королеви”, – наводить слова Кемерона газета “Дейлі мейл”.

Законодавці визнали, що цей символ Лондона в розмовній мові збереже ім’я “Біг Бен”, проте офіційна назва має змінитися на “Вежу Єлизавети”.

За даними видання, комісія Палати громад до кінця червня обговорить законодавчу ініціативу і, як очікується, схвалить ідею перейменування.

Східна башта Вестмінстерського палацу, звана в побуті “Біг Бен”, а офіційно – Годинникова вежа, була побудована в 1858 році.

Ім’я “Біг Бен” носить великий дзвін встановленого на ній годинника. Так само часто називають і сам годинник.

Якщо башта отримає ім’я правлячої королеви, то це стане не першим подібним випадком. Так, в 1860 році західний вежу будівлі парламенту, яка до цього була відома як “Вежа короля”, перейменували в “Вежу Вікторії” в честь тодішньої правительки.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.