Новини України. 5 червня. Після реконструкції, яка тривала 8 місяців, відкрили Андріївський узвіз.

Відкриття Андріївського узвозу відповідало духу вулиці

Як повідомила газета Сегодня, сюди повернулися художники, відкрилися нові кафе, а городяни на новій бруківці зізнаються в коханні.

Відкриття відповідало духу вулиці. Тут можна було побачити булгаківського Воланда і Кота Бегемота з Азазелло, які приставали до перехожих на вулиці, Свирида Петровича Голохвастова з Пронею, а артисти Театру на Подолі вийшли співати прямо на вулицю.

Незважаючи на дощ, кияни прийшли на узвіз цілими сім’ями, чого вже давно тут не було.

Художники і майстри заполонили майже весь спуск. Крім нової бруківки, ліхтарів і свіжопофарбовані фасадів, на нашому Монмартрі з’явилися нові кафе (наприклад, мережева піцерія і кондитерська), а посеред узвозу стоїть дивний автомат – фотобокс. За 20 грн він сфотографує вас на тлі Андріївської церкви – і відразу ж віддрукує фото.

«Це ноу-хау в Україну. Такий ще в фан-зоні з’явиться », – говорить один з власників автомата.

А на новому граніті кияни вже почали видряпувати зізнання у любові: «Киця, я тебе люблю. Ромео ».

Це, до речі, може стати однією з традицій оновленого узвозу: ми вже знайшли кілька зізнань. З’явилися і розкладки з їжею, чого раніше не було. Мабуть, підприємливі бізнесмени після реконструкції вирішили заробити в такому місці, встановивши кілька лотків з пиріжками і козинаки. А от туалети ми так і не побачили – у разі необхідності можна зайти в будь-кафе, ніде цьому не перешкоджають.

З неприємного – на узвозі знову з’явилися машини, хоча раніше говорили, що саме вони руйнували стару бруківку. Авто спокійнісінько колесять верх-вниз, об’їжджаючи гуляють.

«Ми подали в КМДА проект розпорядження про обмеження руху на спуску. Туди зможуть заїхати тільки жителі вулиці і спецтранспорт за перепустками. З двох сторін поставлять автоматичне загородження. А щодо їжі – це стихійна торгівля. Ми їх звідти заберемо », – сказав нам голова Подільського району Петро Матвієнко.

Художники і майстри не натішаться новому узвозу, хоч орендну плату і підняли в два рази.

«Була плата 50 грн, на місяць, зараз 100. Але ми не скаржимося. Просто раді поверненню, спуск став дуже гарним, і ми дуже хочемо, щоб нас не виганяли », – каже майстер Людмила.

В Подільській РДА обіцяють, що цього не трапиться.

«Там буде постійна виставка виробів художників і майстрів», – каже Матвієнко.

Іноземці не могли стримати своїх емоцій.

«Якби у нас була така вулиця, я б гуляв по ній кожен день. Не знаю, що було раніше, але зараз все чудово », – каже турист Ден з Ісландії.

Кияни по-різному оцінили реконструкцію.

«Як на мене, спуск помер, не відчувається колориту і духу старого Андріївського. Немає легендарної бруківки, а ще ці будівлі в дивному помаранчевому кольорі … », – говорить житель Подолу Олександр.

«Напевно, ті, хто лає нинішні зміни, рідко бували тут до реконструкції, – зазначає мешканка Володимирської Тетяна. – Вони не пам’ятають облізлий будинок, а замість бруківки – дірки».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.