Новини культури. 3 червня. Кінорежисера Віктора Ноздрюхіна-Заболотного на посаді генерального директора Одеської кіностудії змінив фінансист Андрій Звєрєв.

Одеса
"Одеська кіностудія" отримала нового директора

Причиною зміни гендиректора стало звернення Ноздрюхіна-Заболотного до керівництва наглядової ради з проханням звільнити його від виконання обов’язків голови правління ПрАТ “Одеська кіностудія”. Очолити кіностудію до наступних зборів акціонерів погодився колишній фінансовий директор ПрАТ”Одеська кіностудія” Звєрєв, який також обійматиме посаду голови правління підприємства.

Звєрєв, який представляє в акціонерному товаристві інтереси приватних акціонерів, це підтвердив і поскаржився,що нинішня ситуація в кіностудії складна.

“Боргові зобов’язання підприємства поки обчислюються декількома мільйонами гривень. Необхідно вжити заходів, щодо вирішення цієї проблеми”, – заявив Звєрєв.

Нагадаємо, в минулому році Фонд держмайна України, що володіє 50% + 1 акцією ЗАТ “Одеська кіностудія” мав намір продати підприємство, однак перешкодила Верховна Рада України, прийнявши закон, згідно яким забороняється відчужувати велику частину акцій, що належить державі.

Кіностудію вдалося зберегти, але економічна ситуація на підприємстві не покращилася. За словами екс-гендиректора Ноздрюхіна-Заболотного, востаннє на кіностудії знімали фільм ще в 2007 році. Після картини “Біля річки” німецько-українського режисера Єви Нейман тут не знято жодного фільму, хоча в штаті близько 100 співробітників. З держбюджету грошей не виділяють – приїжджають і ведуть зйомки кінострічок в основному московські кінематографісти.

Приватне акціонерне товариство “Одеська кіностудія” створене в 2005 році на базі державного підприємства “Одеська кіностудія художніх фільмів” і є його правонаступником.

Створення акціонерного товариства за участю держави та залученням приватного інвестора було передбачено Загальнодержавною програмою розвитку національної кіноіндустрії на 2003-2007 роки, затвердженої Законом України від 25 грудня 2002.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.