Новини здоров’я. 4 червня. Розроблено алгоритм для передбачення захворювань.

Учені розробили алгоритм передбачення захворювання

Американські вчені розробили алгоритм, що дозволяє передбачити, чим захворіє пацієнт в майбутньому.

Результати роботи Тайлера Маккорміка (Tyler McCormick) з Вашингтонського університету і його колег опубліковані в журналі Annals of Applied Statistics.

Для розробки статистичної моделі МакКормік з колегами вивчили дані декількох тисяч пацієнтів у віці від 40 років, брали участь у клінічних випробуваннях різних препаратів.

У кожній розглянутій історії хвороби були присутні дані про всі захворюваннях пацієнта і препаратах, які він приймав, а також його демографічні дані, такі як стать і расова приналежність.

На основі однієї з основних теорем теорії ймовірності – теореми Байеса – вчені розробили алгоритм, який назвали HARM (Hierarchical Association Rule Model). HARM “дивиться”, чим раніше хворів пацієнт, а також порівнює його дані з історіями хвороби, в яких містяться аналогічні симптоми. Після цього алгоритм пророкує, ніж захворіє пацієнт в майбутньому.

Відмінності HARM від подібних їй статистичних систем в тому, що вона може передбачити захворювання при вельми мізерною інформації про пацієнта. Також алгоритм здатний прорахувати приблизний час виникнення передбаченого захворювання.

У базі даних HARM зібрано 1800 захворювань, більшість з яких – 1400 – статистично рідше виявляються у пацієнтів.

“Алгоритм також може на основі симптомів, що виникли у одного пацієнта, передбачити послідовність розвитку симптомів у іншого хворого. Наприклад, якщо у пацієнта вже є диспепсія (порушення травлення) і болі в епігастральній ділянці, наступним симптомом може бути печія,” – зазначив МакКормік.

За матеріалами МЕД-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.