Новини технологій. 17 червня. 17 червня 1970 Едвін Ленд запатентував першу повністю автоматизовану кишенькову камеру “Polaroid SX 70”.

“Polaroid SX 70” – перша автоматизована кишенькова камера

Через два роки вона з’явилася в продажу. Тепер фотографові було достатньо тільки зарядити касету, навести об’єктив та натиснути кнопку. А через хвилину знімок був уже готовий.

У 1937 році в Кембриджі (штат Массачусетс) американський вчений-оптик Едвін Ленд заснував компанію “Polaroid Corporation”, яка стала виробляти оптичну техніку.

Під час Другої світової війни винаходи Ленда користувалися великим попитом. Компанія виготовляла військову оптику: прилади нічного бачення, перископи, біноклі.

Ленд також отримав урядове замовлення на розробку системи управління снарядів, самонавідних на інфрачервоне випромінювання.

У 1946 році Ленд зайнявся розробкою фотоапарата, в якому були б об’єднані процеси фотографування і обробки знімків. Уже в 1947 році винахідник продемонстрував фотоапарат, в якому весь процес створення фотографії займав 60 с.

У листопаді 1948 року в Бостонському універмазі з’явилася перша комерційна модель “Polaroid Land-95”. Перша партія за ціною близько 90 доларів була розкуплена за один день. У 1963 році компанія випустила “миттєвий” фотоапарат для кольорової зйомки.

Просуванню апарата на ринок передувала потужна рекламна кампанія за участі голлівудських кінозірок.

У результаті високих рейтингів продажів камери ціна акцій компанії “Polaroid” піднялася в 90 разів, а сама вона потрапила в список 50 найбільш успішних компаній США.

За матеріалами УНН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.