Новини спорту. 22 червня. У Варшаві матч чвертьфіналу чемпіонату Європи між збірними Чехії та Португалії завершився перемогою португальців 1:0.

Кріштіану Роналду
Роналду виводить Португалію у півфінал Євро-2012

Дебют зустрічі вийшов обережним, проте до середини тайму португальці захопили територіальну ініціативу. Тим не менш небезпечних моментів біля воріт Чеха практично не було, як і ударів в площину воріт.

Основні епізоди першого тайму трапилися в заключні п’ять хвилин – спочатку через травму поле покинув Поштіга, якого замінив Угу Алмейда, а потім вже в компенсований арбітром час Кріштіану Роналду спочатку одним рухом обіграв суперника, а потім щільно пробив у ближній кут. Чех вже не зміг би виручити свою команду, але збірну Чехії врятувала штанга.

Після перерви чехи остаточно віддали територію супернику. Спочатку Алмейда не потрапив головою в кут воріт, потім простріл Перейри ледь не замкнув Роналду, а потім той же Роналду ударом здалеку влучив у штангу, яка стала для португальців шостою на турнірі.

Чехи відповіли проходом Піларжа, який тим не менше нічим не закінчився. Чим ближче був кінець матчу, тим обережніше грали чехи, за що і поплатилися на 78-й хвилині: Жуан Моутінью отримав м’яч на правому краю португальської атаки і виконав навіс у центр воротарського, Кріштіану Роналду вискочив з-за спини Селассі і головою вколотив м’яч в сітку з відскоком від газону – Чех був безсилий, 1:0!

Через чотири хвилини Перейра міг ставити крапку в матчі, проте з його ударом в красивому стрибку впорався Чех. Чехам потрібно було йти вперед, а замість цього моменти виникали біля воріт слов’янської збірної – Бруну Алвеш в черговий раз виграв верхову боротьбу, але знову пробив вище цілі. Білек пішов ва-банк, змінивши Хюбшмана потужним Пекхартом, проте успіху цей крок чехам не приніс.

1:0 – і Португалія першою виходить в півфінал чемпіонату Європи.

Чехія – Португалія – 0:1

Голи: Роналду, 79 (0:1).

Попередження: Лімберскі, 90 – Нані, 26; Велозу, 27.