Новини світу. 15 травня. Знаменітий діамант “Бо Сансі”, який протягом чотирьох століть належав різним королівським будинкам Європи, виставили на аукціон у “Сотбіс”.

Історичну коштовність - діамант "Бо Сансі" виставили на аукціон

Аукціонний дім сподівається виручити за діамант вагою 34,98 карата від 2 млн до 4 млн доларів.

“Бо Сансі” – один із найчарівніших і романтичніших каменів, який коли-небудь виставлялися на аукціон, і величезний привілей для “Сотбіс” – провести ці торги”, – заявив голова відділення аукціонного будинку в Європі і на Середньому Сході Девід Беннетт.

Алмаз, з якого виготовлений “Бо Сансі”, був здобутий на рудниках недалеко від стародавнього міста Голконд на південному сході Індії. Серед його власників значилися Ніколя Арле, колишній сеньйором Сансі, королева Франції Марія Медічі, представники Оранської-Нассауської династії, прусські монархи, у володіння яких камінь потрапив на початку XVIII століття. У 1918 році “Бо Сансі” сховали в тайник, а в кінці Другої світової війни британські солдати виявили діамант і повернули його у володіння прусського королівського будинку.

Останнім володарем каменю, що має “видозмінену грушоподібні форму у вигляді подвійної троянди”, був Георг Фрідріх Гогенцоллерн, принц Прусський, правнук Вільгельма II, останнього імператора Німеччини.

З близько 700 лотів, представлених на торгах, за початковою оціночної вартості “Бо Сансі” перевершує лише один – білий діамант вагою 36,43 карата. Він оцінений в суму від 3 550 000 до 5 500 000 дол, однак, як визнають в “Сотбіс”, за історичною значимістю з “Бо Сансі” навряд чи може зрівнятися якась інша коштовність, виставлена ​​на нинішні весняні женевські торги.

Півтора роки тому “Сотбіс” реалізував тут дуже рідкісний рожевий діамант вагою 24,78 карата за 46 200 000 дол. Камінь, придбаний ювелірним домом “Графф”, став найдорожчим діамантом, проданим з аукціону.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.