Новини культури. 27 травня. В 12-й, завершальний день Каннського кінофестивалю відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців, а також показ картини “Тереза ​​Декейру” французького режисера Клода Міллера, який пішов з життя в минулому місяці.

Підходить до завершення Каннський кінофестиваль

Головна конкурсна програма 65-го Каннського кінофестивалю, що включає 22 фільми, виявилася надзвичайно сильною і насиченою, конкуренція в ній вкрай висока. Щонайменше 10 картин, у тому числі і “В тумані” Сергія Лозниці, претендують на вищу нагороду – “Золоту пальмову гілку”.

Згідно з опитуваннями, найбільші шанси на перемогу у стрічки “Любов” (Amour) австрійського режисера Міхаеля Ханеке.

Потім йдуть “Іржа і кістка” (De rouille et d’os) французького майстра Жака Одіара, “Холі Моторс” (Holy Motors) ще одного французького режисера Лео Каракса і “Бруд” (Mud) американця Джеффа Ніколса.

Проте всі рішення по розподілу нагород приймає  жюрі. Його очолює відомий італійський режисер Нанні Моретті.

Ні для кого в світі кіно не секрет, що особисті смаки і переваги голови журі здатні вплинути на розподіл призів фестивалю. В якій мірі цей феномен проявиться в нинішньому році, ніхто сказати не може.

Тим не менш, в Каннах відзначають, що Моретті є прихильником інтелектуального, прогресивного кіно, де є гумор, а також сильні психологічні та соціальні аспекти.

Урочиста церемонія оголошення переможців відбудеться пізно ввечері в головному залі каннського Кінопалацу – Театрі братів Люм’єр.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.