Новини політики. 23 травня. Прийняття Верховною Радою України закону «Про основи державної мовної політики» буде об’єднуючим фактором для населення всієї країни.

Законопроект тривалий час обговорювався в середовищі фахівців-філологів

Про це заявив народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів, Голова підкомітету з питань книговидання та книгорозповсюдження Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Володимир Зубанов.

За його словами, законопроект «Про засади державної мовної політики», підготовлений народними депутатами Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком, тривалий час обговорювався в середовищі фахівців-філологів.

«Спочатку пропонувалися ще більш радикальні варіанти, але поступово знайшовся певний компроміс», – уточнив політик.

«Вперше за 20 років ми будемо голосувати за закон про мови, який влаштує переважну більшість жителів Україні. Упевнений, що в результаті його прийняття нам вдасться об’єднати громадян, які проживають в різних регіонах країни», – цитує слова депутата прес-служба Партії регіонів.

Як підкреслив Володимир Зубанов, законопроект про мови розроблявся спільно з Венеціанською комісією. При його підготовці також були враховані принципи Європейської хартії регіональних мов, побажання людей, що проживають в різних регіонах.

«Ми звертаємося до наших опонентів, щоб вони також висловлювали пропозиції щодо удосконалення законопроекту, для того, щоб в майбутньому парламент розглянув ці зауваження», – додав він.

Нагадаємо, завтра Верховна Рада почне розгляд законопроекту про мови.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.