Новини України. 16 травня. Захист Юлії Тимошенко звертатиметься до суду та Генеральної прокуратури через незаконне розповсюдження конфіденційної медичної інформації.

Власенко звертатиметься до українських судів, хоча довіри до них не має

Про це на брифінгу у Харкові повідомив захисник Сергій Власенко.

За його словами, Юлія Тимошенко прийняла рішення щодо звернення до суду з декількох питань.

Власенко повідомив, що йдеться про позови до Держаної пенітенціарної служби та Міністерства охорони здоров’я.

«Це буде позов і заява до Генпрокуратури, по-перше, в частині абсолютно незаконного розголошення співробітниками МОЗу та пенітенціарної служби персональних даних медичного характеру, які стосуються безпосередньо Юлії Тимошенко», – сказав він, додавши, що відповідно до законодавства це є кримінально карним злочином.

«Тому люди, які це свідомо вчиняли, повинні понести покарання», – наголосив захисник.

«В цьому позові також буде зазначена вимога визнати незаконною аморальну відеозйомку, яку здійснюють в приміщенні, де відбуваються медичні процедури, які передбачають зняття як мінімум верхнього одягу. Це є аморально і неприпустимо в цивілізованих європейських державах», – цитує Сергія Власенка прес-служба «Батьківщини».

Він додав, що відповідно до Європейської конвенції з прав людини це прирівнюється до катування.

Сергій Власенко також наголосив, що в позові буде зазначено, що всупереч вимогам законодавства охорону Юлії Тимошенко здійснюють працівники пенітенціарної служби чоловічої статі, що «є неприпустимим цілком і повністю».

Захисник повідомив, що звертатиметься до українських судів, хоча довіри до них не має.

«Те, що українські суди заангажовані – абсолютно чітко продемонстрував вчора Вищий спеціалізований суд, безпідставно і незаконно відклавши розгляд касації захисту Юлії Тимошенко на місяць і десять днів», – сказав він.

«У нас немає довіри до українських судів, але ми переконані, що, як казав класик, «рукописи не горять», і рано чи пізно всім, хто зараз вчиняє злочини, доведеться нести відповідальність перед новими правоохоронними органами і перед українським законодавствам», – наголосив Сергій Власенко.

Крім того, він повідомив, що всі вищеназвані обставини будуть частиною позову до Європейського суду з прав людини, оскільки, на переконання захисту, є порушення як мінімум двох статей Європейської конвенції: 3-ої та 8-ої.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.