Новини України. 5 травня. Мешканець м. Звенигородка Черкаської області, що займався заготівлею худоби з метою реалізації на ринку, виявлено сибірку.

На Черкащині чоловік захворів на сибірку

Про це повідомили у прес-службі міністерства охорони здоров’я України, за інформацією Черкаської облСЕС.

Діагноз сибірки попередньо встановлено Звенигородською центральною районною лікарнею 30 квітня.

Для остаточної ідентифікації збудника матеріали направлено до лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДЗ «Центральна санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України.

Розпочато епідеміологічне та епізоотичне розслідування. За даними державної ветеринарної та фітосанітарної служби району під час передзабійного огляду тварини та ветеринарної експертизи сировини забита тварина була здорова.

Епідзагрози щодо захворювання інших людей за місцем можливого інфікування не встановлено. Продовжується комплекс протиепідемічних заходів.

Зазначимо, сибірська виразка є небезпечною інфекційною хворобою, передача збудника якої може передаватись через хворих тварин або через збудника, який тривалий час зберігається в ґрунті. Інкубаційний термін хвороби доволі короткий, від кількох годин до декількох діб.

Характерними проявами є ураження шкіри, що супроводжується високою температурою та загальною інтоксикацією організму.

Найуразливішими категоріями захворювання є професійні контингенти на забійних шкіро-в’ялених підприємствах. Сибірська виразка може передаватись також із м’ясом хворих тварин. Зараження від людини до людини є нетиповим.

News Market

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.