Новини здоров’я. 24 травня. Прийняття законопроекту про повну заборону куріння в громадських місцях – це ще один крок на шляху до звільнення України від шкідливого впливу тютюну.

Україна демонструє одну з найкращих динамік зі зниження куріння

У цьому переконана народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва. Про це вона заявила під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради в четвер, 24 травня.

«Я і мої колеги багато років послідовно працюємо над створенням законодавчої бази, спрямованої на боротьбу з курінням, завдяки чому в Україні з кожним роком зростає число громадських місць, де забороняється куріння.

За останні 4 роки практично в 5 разів зросли акцизи на сигарети (з 49 копійок в 2008 році до 3 грн 48 коп. у 2011 році). Також з 2011 року текст попереджень про шкоду куріння для здоров’я збільшено з 30% до 50% площі пачки сигарет, а з вересня цього року він буде ще і доповнений спеціальними малюнками-піктограмами», – повідомила Тетяна Бахтєєва.

Вона зазначила, що Україна вже сьогодні демонструє одну з найкращих динамік зі зниження куріння та зменшення його негативних наслідків. Так, за останні три роки частка курців, у віці 12 років і старше зменшилася більш ніж на 13%, на 36% зменшилася поширеність куріння серед молодих жінок, на 1,5 млн зменшилася кількість курців в Україні.

«Мені приємно сьогодні усвідомлювати те, що завдяки в тому числі і нашій роботі Україна сьогодні покинула сумну групу лідерів з поширеності тютюнокуріння серед населення і перемістилася, за даними оцінки ВООЗ, з 4 місця в світі на 24», – цитує політика її прес-служба.

Тетяна Бахтєєва підкреслила, що закон вступає в силу через шість місяців з дня його опублікування, крім деяких положень, які набирають чинності з дня, наступного за днем ​​опублікування цього закону.

«За моєю ініціативою в законі закладена важлива норма – повна заборона куріння стосується не тільки приміщень навчальних закладів та установ охорони здоров’я, але і вуличних територій. Саме ця поправка діятиме відразу після того, як закон підпише Президент. А для закладів громадського харчування законом відводиться шість місяців для підготовки приміщень», – підсумувала парламентарій.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.